Liga Mistrzów: Final Four bez Polaków

/PK/
Żaden z Polaków nie zagra w Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Do finałowej czwórki zakwalifikowały się rosyjskie Czechowskie Niedźwiedzie, niemiecki THW Kiel oraz hiszpańskie Ciudad Real i Barcelona Borges. Final Four odbędzie się w dniach 29-30 maja w Kolonii.

Zespół Karola Bieleckiego, Sławomira Szmala i Grzegorza Tkaczyka, Rhein-Neckar Loewen, pierwszy mecz ćwierćfinału przegrał u siebie z THW Kiel 28:29. W rewanżu "Lwy" poczynały sobie bardzo dobrze, w pierwszej połowie, w dużej dzięki dobrej grze Szmala i bramkom Bieleckiego, prowadziły w pewnym momencie różnicą dwóch trafień. Druga połowa należała jednak do kilończyków, którzy ostatecznie wygrali 31:30. Bielecki zdobył 6, a Tkaczyk jedną bramkę.

Do dużej niespodzianki doszło w Montpellier, gdzie mistrz Francji wprawdzie pokonał Czechowskie Niedźwiedzie 36:32, ale nie odrobił strat z pierwszego spotkania, które przegrał 27:32.

Węgierski MKB Veszprem miał do odrobienia pięciobramkową (27:32) stratę z pierwszego, wyjazdowego meczu z Barceloną Borges. Po pierwszej połowie zespół trenera Lajosa Mocsaia był na dobrej drodze do Final Four - prowadził 19:15. Jednak druga połowa należała zdecydowanie do Katalończyków, którzy ostatecznie wygrali 34:33. Była to pierwsza porażka Veszprem we własnej hali w tej edycji Champions League.

Ciudad Real tylko przez pierwszych kilkanaście minut dawał HSV Hamburg (Krzysztof i Marcin Lijewscy) nadzieje na utrzymanie czterobramkowej przewagi z pierwszego meczu. Potem hamburczycy zostali znokautowani, w czym duży udział miał bramkarz hiszpańskiego zespołu, Arpad Sterbik. Przewaga gospodarzy sięgała momentami 10 bramek. Ostatecznie obrońca trofeum wygrał 35:27. Marcin Lijewski zdobył cztery, a jego brat dwie bramki.

W ten sposób z Liga Mistrzów pożegnały się wszystkie drużyny, które grały z tych rozgrywkach z Vive Targi Kielce - Rhein-Neckar Loewen, MKB Veszprem (rozgrywki grupowe) i HSV Hamburg (1/8).
Wyniki. Montpellier HB - Czechowskie Niedźwiedzie 36:32 (12:14), pierwszy mecz 27:32, awans Niedźwiedzi.

THW Kiel - Rhein-Neckar Loewen 31:30 (12:13), pierwszy mecz 29:28, awans THW Kiel.
MKB Veszprem - FC Barcelona Borges 33:34 (19:15), pierwszy mecz 27:33, awans Barcelony.
Ciudad Real - HSV Hamburg 35:27 (18:11), pierwszy mecz 22:26, awans Ciudad.