Liga okręgowa. Piast Stopnica na inaugurację wiosny wygrał ze Stalą Kunów 2:0. Była też... "kołyska" [ZDJĘCIA]

Adam Ligiecki
Piłkarze Piasta Stopnica (w pomarańczowych strojach) na inaugurację rundy wiosennej w "okręgówce" pokonali w niedzielę Stal Kunów 2:0. Adam Ligiecki
Na inaugurację rundy wiosennej w lidze okręgowej Piast Stopnica - po dobrym meczu - pokonał na własnym boisku Stal Kunów 2:0 (1:0). Bramki strzelili snajperzy wyborowi: Piotr Rajca i Piotr Kamiński, a kibice obejrzeli także efektowną "kołyskę".

Piast Stopnica - Stal Kunów 2:0 (1:0)
Bramki: Piotr Rajca 39, Piotr Kamiński 73.

Piast: Piotrowski - Waryło, Leszczyński, Kołek, Guła - Jędo, Machniak, Walasek, Jankoski - Rajca, Kamiński.

W wyjściowym składzie Piasta wystąpiło dwóch nowych zawodników: obrońca Łukasz Kołek, pozyskany w przerwie zimowej z LZS Samborzec oraz bramkarz Marcin Piotrowski, który ogłosił wcześniej, że kończy karierę, a jednak... zmienił zdanie i postanowił pomóc drużynie. Gospodarze od początku przejęli inicjatywę, nadając ton wydarzeniom na boisku. Przewyższali rywali jakością o organizacją gry, lecz na pierwszego gola trzeba było długo czekać.

W 39 minucie, po świetnej akcji Piotra Kamińskiego prawą stroną, Piotr Rajca z 5 metrów pewnie skierował piłkę do siatki. Gracze Piasta podbiegli zaraz potem do linii bocznej i zaprezentowali kibicom... dawno nie widzianą w Stopnicy piłkarską "kołyskę". Na cześć Adriana Jankoskiego, który niedawno został szczęśliwym tatą.

W drugiej połowie Piast potwierdził swoją dominację, zdobywając drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Kamiński.

Trzy punkty cieszą, a warto dodać, że była to dopiero trzecia wygrana domowa Piasta w sezonie 2018/2019. Podopieczni trenera Sławomira Skiby zdecydowanie lepiej spisują się... na wyjazdach: w ośmiu meczach odnieśli sześć zwycięstw.

Po niedzielnej wygranej ze Stalą Kunów Piast nadal zajmuje czwartą lokatę w tabeli świętokrzyskiej "okręgówki". Zmniejszył przy tym stratę - do czterech punktów - do trzeciego miejsca, premiowanego awansem do czwartej ligi.