LKS Industria Znicz Chęciny drużynowym mistrzem Polski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
LKS Industria Znicz Chęciny został drużynowym mistrzem Polski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet. Aż 5 zawodniczek z tego klubu zajęło miejsca na podium. Impreza sportowa odbywała się w Stargardzie w dniach 28-30 kwietnia.

Historyczny sukces klubu LKS Industria Znicz Chęciny. 5 medali i tytuł drużynowego mistrza Polski w zapasach kobiet

Medalistki LKS Industria Znicz Chęciny:

• Anna Yackiewicz kat 49kg - złoty medal;
  • Ilona Valchuk kat 53kg - złoty medal;
  • Daryna Dubovest kat 73 kg - brązowy medal;
  • Nadia Kocia kat 61 kg - brązowy medal;
  • Julia Gibalska kat 57 kg - brązowy medal.

W klasyfikacji klubowej LKS Industria Znicz Chęciny zajął 1 miejsce, wyprzedzając WLKS Siedlce i Cement Gryf Chełm.

Do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przystąpiło 120 dziewcząt z 53 klubów z całej Polski.

Dziewczęta były dobrze przygotowane do Turnieju i wykonały plan w 100%. Indywidualne liczyłam na medale, a miłą niespodzianka była klasyfikacja drużynowa. To młode dziewczyny które są pracowite i głodne zwycięstwa. Jestem z nich dumna. W tej grupie wiekowej, odkąd przejęłam sekcje po trenerze Czesławie Zaborskim, to pierwszy tak wysoki wynik