LM piłkarzy ręcznych. Wszyscy rywale Vive Targi Kielce wygrali w ligach krajowych

/PK/
Chambery Savoie i Gorenje Velenje liderami, a Bjerringbro-Silkeborg wiceliderem swoich krajowych rozgrywek

Tym razem wszystkie zespoły, które są rywalami piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce w grupie C Ligi Mistrzów, wygrały mecze w swoich krajowych ligach. Najbardziej męczyła się Newa Sankt Petersburg.

W meczu szóstej kolejki ligi duńskiej, Bjerringbro-Silkeborg pokonało na wyjeździe 35:26 w wyjazdowym meczu 6. kolejki ligi duńskiej z Nordsjaelland Handbold.

Wygrana wicemistrzów Danii była całkowicie bezproblemowa, mimo że z powodu drobnych urazów mecz z ławki rezerwowych oglądali jego dwaj czołowi zawodnicy - środkowy rozgrywający Rasmus Lauge i kołowy Henrik Toft Hansen. Od stanu 4:5 goście doprowadzili do rezultatu 4:9 w 13 minucie i poza kilkoma krótkimi momentami, cały czas powoli powiększali przewagę. Dobrze w bramce Bjerringbro spisywał się Jannick Green, dzięki czemu zespół z Silkeborga mógł często stosować kontry.

Po sześciu kolejkach duńskiej ekstraklasy Bjerringbro-Silkeborg z 10 punktami zajmuje drugie miejsce.

Nordsjaelland Handbold - Bjerringbro-Silkeborg 26:35 (10:18)

Bramki dla Bjerringbro-Silkeborg:Jakobsen 7, M. Nielsen 6, Mortensen 5, Kirkegaard 5, Kristiansen 5, Jorgensen 2, Schilling 2, N. Nielsen 2, Olafsson 1.

Również łatwe, wyjazdowe zwycięstwo zanotowął lider francuskiej ekstraklasy piłkarzy ręcznych, Chambery Savoie HB, który pokonał Pays Aix UCH 36:30. Sabaudczycy jak na razie wygrali wszystkie pięć meczów. 18 października Chambery rozegra mecz na szczycie - będzie podejmowało drugie w tabeli, naszpikowane gwiazdami Paris Handball.

Pays Aix UCH - Chambery Savoie HB 30:36 (15:22)

Chambery: Dumoulin, Grahovac - Basić 13, Paty 8, Panić 3, Nocar 2, Nyokas 2, Detrez 2, N'Guessan 2, Marroux 2, Bertrand Gille 1, G. Gille 1, Benjamin Gille, Paturel.

Kolejne wymęczone zwycięstwo niedawnego rywala kielczan, Newy Sankt Petersburg. Drużyna trenera Dmitrija Torgowanowa pokonała u siebie Sunguł Snieżyńsk (w zespole tym gra znany z polskich parkietów, ostatnio gracz KSSPR Końskie, Roman Baturin) 30:28. Gospodarze zaczęli nieźle (6:4), ale w 20 minucie wygrywali już goście (9:7). Do 53 minuty jedną, dwiema bramkami prowadził Sunguł, bądź był remis. W 54 minucie Newa na chwilę odzyskała prowadzenie (27:26), ale trzy minuty później przegrywała 27:28. Ostatnie trzy bramki w meczu zdobył jednak zespół z Sankt Petersburga.

Newa Sankt Petersburg - Sunguł Snieżyńsk 30:28 (12:14).

Newa: Szicko (1/10), Kiszow (5/24) - Grigoriew 10/16, Nasyrow 4/6, Pyszkin 4/5, Siemienow 3/3, Sanaszkin 3/3, Czernych 2/5, Poliakow 2/2, Cziezłow 2/3, Kuźmin 0/1, Nowosiełow 0/3, Łaużin, Niażura.

Newa zajmuje w tabeli piąte miejsce, mając na koncie cztery zwycięstwa i dwie porażki.

Jak już informowaliśmy, sobotni rywal Vive Targi Kielce, słoweńskie Gorenje Velenje wygrało ligowy mecz z RK Sevnica 38:31 i jest liderem, a macedoński Metalurg Skopje w Lidze Regionalnej SEHA pokonał na wyjeździe RK Sloga Doboj 26:23 i oddało walkowerem nierozegrany mecz pierwszej kolejki ze słowackim Tatranem Preszów.