Łomża Vive Kielce wygrało turniej w Mielcu. W finale pokonało drużynę Michała Jureckiego [ZDJĘCIA]

Patryk Ptak/kielcehandbal..pl
W finale turnieju piłkarzy ręcznych Memoriał Antoniego Weryńskiego w Mielcu, drużyna Łomża Vive Kielce wygrała z Azotami Puławy. To pierwsze trofeum kieleckiego klubu pod nową nazwą.

Łomża Vive Kielce - Azoty Puławy 33:27 (16:13)

Łomża Vive Kielce: Kornecki (1-30 min, 7/20 = 35 %), Wolff (31-60 min, 2/16 = 13 %) – Surgiel 3, Fernandez 2 (1) – Gębala, Kulesz 3, Sićko – Olejniczak 1, D. Dujszebajew 1, Karacić – A. Dujszebajew 2, Vujović 3 – Moryto 6 (2), Gudjonsson 3 – Karaliok 1, Tournat 8, Kaczor. Trener: Talant Dujszebajew.

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki – Akimienko 2, Podsiadło, Baczko, Jurecki 4, Szyba 7, Rogulski 4, Kowalczyk, Dawydzik 2, Gumiński 3, Seroka, Jarosiewicz 5 (5). Trener: Lars Walther.

Karne. Łomża Vive : 3/3. Azoty: 5/5.

Kary. Łomża Vive: 6 minut (Karaliok 4, Kaczor 2). Azoty: 4 minuty (Jurecki, Rogulski po 2).

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:5 (‘5), 2:5, 2:6, 3:6, 3:7, 4:7, 4:8 (‘11), 10:8 (‘20), 10:9, 13:9 (‘23), 13:11, 14:11, 14:12, 16:12 (‘28), 16:13 – 17:13, 17:15, 18:15, 18:16, 19:16, 19:17, 20:17, 20:19 (‘44), 23:19 (‘46), 23:20, 24:20, 24:21 (‘48), 29:21 (‘53), 29:24, 30:24, 30:26, 32:26, 32:27, 33:27.

Michał Jurecki zagrał przeciwko drużynie z Kielc pierwszy raz od 11 lat – ostatni raz doszło do tego w turnieju Kielce Cup w 2009 roku, gdy był zawodnikiem TuS-N Luebbecke. W oficjalnym meczu zagrał w półfinale play off sezonu 2005/2006, kiedy Chrobry Głogów, w barwach którego grał „Dzidziuś”, jeszcze w hali przy ulicy Krakowskiej, wyeliminował Vive z gry o finał. Kielczanie zajęli wtedy czwarte miejsce w rozgrywkach i to był jedyny sezon za prezesury Bertusa Servaasa, kiedy nasz zespół nie zdobył medalu mistrzostw Polski.

Ale nie „Dzidziuś” był gwiazdą finału mieleckiego turnieju, tylko obrotowy Łomża Vive Kielce, Nicolas Tournat. Francuz trenuje z drużyną od trzech i pół tygodnia, a gra, jakby się urodził w Kielcach. Świetnie się ustawia, znakomicie komunikuje się z rozgrywającymi i trafia z miną seryjnego mordercy. Azotom załadował osiem bramek, nie myląc się ani raz! Do tego dobrze wspomagał defensywę. Juz widać, że to był transfer trafiony w dziesiątkę!

Alex Dujszebajew po turnieju w Mielcu: To będzie nasz bardzo ważny zawodnik

Mistrzowie Polski zaczęli bez wyrazu, brakowało zdecydowania w obronie, interwencji w bramce i skuteczności w ataku. W 5. minucie Żółto-Biało-Niebiescy przegrywali 1:5, a w 11 – 4:8. Wystarczyło jednak, że „włączyło się” Mateuszowi Korneckiemu w bramce, od razu poprawiła się gra w obronie i skuteczność. Przez 9 minut kielczanie nie stracili gola, sami rzucili sześć i prowadzili 10:8. A kilka akcji w ataku pozycyjnym w wykonaniu zespołu trenera Talanta Dujszebajewa było naprawdę wybornych. W ich składności nie przeszkadzało, że przecież a każdej chwili na boisku przebywali nowi zawodnicy naszego zespołu.

ZOBACZ>>> Talant Dujszebajew po turnieju w Mielcu: Robimy jeszcze dużo błędów

W 23 minucie po golu Branko Vujovicia było 13:9 i przewaga na poziomie trzech, czterech trafień utrzymywała się niemal cały czas do końca pierwszej połowy.

Na początku drugiej trwała jeszcze wyrównana walka, w 44 minucie puławianie zbliżyli się na różnicę jednego gola (20:19). Potem nasi zawodnicy przejęli kilka piłek w obronie, uruchamiając kontratak, a w ataku pozycyjnym obronę Azotów demolował Tournat, obsługiwany podaniami Igora Karacicia i Alexa Dujszebajewa. W 52 minucie na tablicy widniał wynik 29:21 i wiadomo było, że Łomża Vive Kielce zdobędzie pierwsze trofeum pod nową nazwą.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogliśmy zagrać trzy mecze. Nie było to łatwe po okresie ciężkich przygotowań i w naszej grze jest jeszcze sporo błędów, ale będziemy nad nimi pracować – podsumował trener Talant Dujszebajew.

W przyszłym tygodniu kielecka ekipa wyjeżdża na Węgry, gdzie rozegra trzy sparingi, między innymi z Telekomem Veszprem.

Wyniki meczów o miejsca VIII Memoriału Antoniego Weryńskiego

• O 7. miejsce. Zagłębie Lubin - Orlen Upstream Czuwaj Przemyśl 40:23.
  • O 5. miejsce. Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 37:27.
  • O 3. miejsce. Stal Mielec - Tatran Preszów 26:33 (12:14).
  • O 1. miejsce. Azoty Puławy - Łomża Vive Kielce 27:33 (13:16).

Kolejność:1. Łomża Vive Kielce, 2. Azoty Puławy, 3. Tatran Preszów, 4. SPR Stal Mielec, 5. Orlen Wisła Płock, 6. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, 7. Zagłębie Lubin, 8. Orlen Upstream Czuwaj Przemyśl.

Wszystkie wyniki turnieju TUTAJ.

ZOBACZ>>> KS Kielce minimalnie wygrało pierwszy sparing. Sześć debiutów [ZDJĘCIA, VIDEO]