Łucznicy Karimy Prząsław strzelali w Kielcach i Prudniku

/KAR/
Łucznicy Karimy Prząsław Karol Sęk (trzeci z prawej) i Damian Mędrak (drugi z prawej) ustanowili podczas zawodów w Prudniku swoje nowe rekordy życiowe. Fot. archiwum prywatne
W miniony weekend w Kielcach odbył się "Memoriał Trenerów Stelli" w łucznictwie. W zawodach brali udział zawodnicy Karimy Prząsław.

Marta Fatyga w strzelaniu na 4x30 metrów zwyciężyła uzyskując 1190 punktów. Gabriela Szczerbińska zajęła trzecie miejsce z wynikiem 1025 pkt., a Justyna Sęk była siódma uzyskując 936 pkt. W tej samej konkurencji Kamil Bżdzion zajął piąte miejsce z wynikiem 1186 pkt.

Drużyna Karimy Prząsław w składzie: Marta Fatyga, Gabriela Szczerbińska i Kamil Bżdzion zajęła drugie miejsce.

Również w miniony weekend łucznicy Karimy brali udział w ogólnopolskich zawodach kontrolnych w Prudniku.

Junior Mateusz Fatyga w kategorii open strzelając 4x19 metrów, zajął w kwalifikacjach drugie miejsce z wynikiem 1145 punktów, co jest jego nowym rekordem życiowym. Po eliminacjach uplasował się on na dziewiątym miejscu. Juniorka Edyta Jakimiec w kategorii open zajęła 26 miejsce.

W zawodach tych w kategorii junior młodszy startowali Karol Sęk i Damian Mędrek. Karol Sęk zajął czwarte miejsce ustanawiając swój rekord życiowy 1030 punktów. Po eliminacjach utrzymał on czwartą pozycję. Damian Mędrek również wystrzelał rekord życiowy uzyskując 989 punktów, co dało mu siódme miejsce. Po eliminacjach awansował na piątą pozycję.