Łucznicy Stelli najlepsi w lidze i Pucharze Polski

/PK/
Stella Kielce wygrała ligę drużynową mężczyzn w łucznictwie. Podczas zawodów rozegranych w Teresinie, zwycięstwa w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski przypieczętowali kielczanie, Rafał Dobrowolski wśród seniorów i Mateusz Bucki w gronie juniorów.

W ostatnich zawodach ligi Stella (Rafał Dobrowolski, Maciej Fałdziński, Sebastian pędzik, Tomasz Przepióra) zajęła drugie miejsce, przegrywając jednym punktem z Talentem Wrocław. Jednak w klasyfikacji końcowej po pięciu zawodach kielczanie zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając Surmę Poznań i Łucznika Żywiec.

W Teresinie odbyła się również ostatnia runda Pucharu Polski w łucznictwie. Wśród seniorów eliminacje wygrał Piotr Nowak z Karimy Prząsław, a w finałach najlepszy był Rafał Dobrowolski ze Stelli, który pokonał 6:0 byłego zawodnika kieleckiego klubu, Roberta Marcinkiewicza (ROKiS Radzymin). Dobrowolski, olimpijczyk z Pekinu i Londynu, zajął tym samym pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Nowaka. Zwycięstwo w klasyfikacji końcowej wśród juniorów odniósł Mateusz Bucki ze Stelli.

Wyniki. Seniorki, eliminacje: 17. Kinga Mróz (Stella Kielce) 565 pkt. Seniorzy, eliminacje: 1. Piotr Nowak (Karima Prząsław) 652, 3. Rafał Dobrowolski 654, 7. Maciej Fałdziński 631 (obaj Stella), finały: 1. Dobrowolski, 2. Nowak. Juniorzy, eliminacje: 5. Mateusz Bucki (Stella) 612.