Łucznicy z Włoszczowic strzelali na medal!

Dorota KUŁAGA [email protected]
Michał Bochniak bardzo dobrze spisał się w Krakowie. Wygrał kategorię dzieci starszych. Na zdjęciu z trenerem Grzegorzem Woźniczko. Archiwum prywatne
Zawodnicy z Włoszczowic świetnie wypadli na mistrzostwach młodzików w Szczawnie i międzynarodowym Turnieju Lajkonika w Krakowie

Kolejne udane występy zaliczyli łucznicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Włoszczowice. Bardzo dobrze wypadli w w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Szczawnie oraz w Jesiennym Młodzieżowym Turnieju Lajkonika w Krakowie.

Na zawodach w Szczawnie Eliza Suchorab indywidualnie została wicemistrzynią województwa, Eliza Starula zdobyła srebrny medal, a Justyna Lech zajęła miejsce piąte miejsce. Tak dobry występ dziewcząt dał im Drużynowe Mistrzostwo Makroregionu.

MISTRZOSTWO Z WOJEWÓDZTWEM

Drużyna chłopców w składzie - Tomasz Jaros, Marcin Wójcik i Szczepan Gondek zajęła trzecie miejsce. Drugi zespół chłopców - Jakub Babiarski, Michał Bochniak i Szymon Czechowski został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Indywidualnie Marcin Wójcik był szósty, Tomasz Jaros siódmy, Szczepan Gondek jedenasty.

Dodatkowo Karolina Babiarska drużynowo z zawodniczkami województwa świętokrzyskiego wywalczyła tytuł mistrzowski. Klub z Włoszczowic zdobył 23 punkty i w klasyfikacji klubów województwa łódzkiego i świętokrzyskiego zajął III miejsce. Był to więc kolejny udany występ podopiecznych trenera Grzegorza Woźniczki.

NAJLEPSZY W LAJKONIKU

Podopieczni trenera Grzegorza Woźniczki bardzo dobrze wypadli też w Jesiennym Młodzieżowym Turnieju Lajkonika w Krakowie. Są to największe zawody łucznicze dla dzieci i młodzików w Polsce. Odbyły się na torach łuczniczych Płaszowianki Kraków. Największy sukces indywidualnie osiągnął Michał Bochniak. Wygrał swoją kategorię wiekową dzieci starszych i uczestniczył w strzelaniu specjalnym do Lajkonika, w którym również triumfował. Osiągnął tym samym największy sukces w historii klubu w ciągu czterech lat startów w tej imprezie.

Z POLSKI, CZECH I UKRAINY

Wśród dzieci młodszych Jakub Długosz zajął drugie miejsce, ustanawiając nowy rekord klubu w tej grupie wiekowej. Uzyskał 356 punktów na 360 możliwych. Julia Cieśla zajęła wywalczyła trzecią pozycję, a Daniel Baran w debiucie zajął piąte miejsce. W klasyfikacji drużynowej ULKS Włoszczowice został sklasyfikowany na wysokim czwartym miejscu z wynikiem 2908 punktów. Łącznie w zawodach wystartowało 243 zawodników z 30 klubów z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. W zawodach startowali również zawodnicy z sześciu klubów z Ukrainy i Czech.