Łucznicy z Włoszczowic udanie zakończyli sezon halowy

Redakcja
W Mąchocicach odbyły się zawody łucznicze na zakończenie sezonu halowego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Włoszczowice, którzy zdobyli 8 medali - 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Zakończony sezon halowy był bardzo udany dla łuczników z Włoszczowic.

Rafał Wójcik zdobył brązowy medal mistrzostw Polski i mistrzostwo okręgu w kategorii juniorów młodszych. W tej samej kategorii wiekowej Izabela Wójcik została II wicemistrzynią okręgu, a Michał Smelcerz zajął czwarte miejsce. W rywalizacji młodzików i dzieci łucznicy z Włoszczowic nie mieli sobie równych, regularnie zdobywając w każdych zawodach 6-8 medali. Rekord padł w mistrzostwach okręgu w Jędrzejowie, skąd zawodnicy przywieźli 12 medali, a mistrzami okręgu zostali Szymon Czechowski i Tomasz Jaros, wicemistrzami Wiktoria Cierpiała, Wiktor Gondek, Jakub Babiarski, Karolina Babiarska i Albert Kozera. Kolejne zawody odbędą się na torach otwartych, rozpoczną one sezon letni.