Łucznicy z Włoszczowic zdobyli brązowy medal

Dorota KUŁAGA
Łucznicy z Włoszczowic zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zgierzu. Archiwum klubu
Bardzo dobry występ zaliczyła męska drużyna młodzików Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Włoszczowice na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zgierzu. W pięknym stylu wywalczyła brązowy medal.

Ekipa z Włoszczowic wystąpiła w składzie: Szczepan Gondek, Marcin Wójcik, Tomasz Jaros i Jakub Babiarski. Na pochwałę zasługuje również postawa drużyny dziewcząt w składzie: Eliza Starula, Justyna Lech, Eliza Suchorab, która rywalizację na mistrzostwach zakończyła na siódmym miejscu. Trochę szczęścia zabrakło Elizie Staruli i Marcinowi Wójcikowi, którzy w konkurencji mikstów przegrali pojedynek o wejście do strefy medalowej i zostali sklasyfikowani na piątym miejscu.

W rywalizacji indywidualnej najlepiej zaprezentował się Szczepan Gondek, który w swoim debiucie zajął dziesiąte miejsce, przegrywając 4:6 pojedynek o wejście do najlepszej ósemki mistrzostw z przyszłym wicemistrzem Polski z Łucznika Żywiec.

Pozostali zawodnicy z Włoszczowic zajęli następujące miejsca: 13. Marcin Wójcik, 16. Tomasz Jaros, 27. Jakub Babiarski. Dziewczyny uplasowały się na następujących pozycjach: 22. Eliza Starula, 26. Justyna Lech, 35. Eliza Suchorab. Bardzo dobrze spisała się również Karolina Babiarska startująca wśród młodziczek starszych, wygrała pojedynek w 1/16, a w walce o wejście do najlepszej ósemki uległa 2:6 zawodniczce Mewy Kołobrzeg, przyszłej wicemistrzyni Polski i ostatecznie zajęła dwunaste miejsce.

W Mistrzostwach Polski Młodzików w Zgierzu startowało 196 zawodników z 32 klubów. - Bardzo się cieszę z występu naszych zawodników. Pokazali się z dobrej strony, a zdobywając brązowy medal, zapisali się w historii naszego klubu - powiedział Grzegorz Woźniczko, trener łuczników z Włoszczowic.