Łucznicy z Włoszczowic zdobyli medal na mistrzostwach Polski

/dor/
Trener Grzegorz Woźniczko ze swoimi medalistami mistrzostw Polski - Dominiką Czechowską i Jakubem Długoszem. Archiwum klubu
W Głuchołazach odbyły się VII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictwie. Wystartowało 228 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych - młodzik młodszy i młodzik z 42 klubów.

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Włoszczowice pod okiem trenera Grzegorza Woźniczko reprezentowało dziewięcioro łuczników. Były to młodziczki młodsze: Dominika Czechowska, Aleksandra Szymańska, Julia Cieśla i Dominika Cios, młodzicy młodsi: Paweł Wójcik i Jakub Długosz oraz młodzicy: Szymon Czechowski, Michał Bochniak i Kacper Kaczmarczyk.

Indywidualnie największy sukces osiągnęli Dominika Czechowska i Jakub Długosz. Jakub zajął szóste miejsce, a Dominika została sklasyfikowana na ósmej pozycji. Dodatkowo mikst złożony z tych zawodników wywalczył brązowy medal Mistrzów Polski Młodzików.

Drużyna młodzików w składzie: Michał Bochniak, Szymon Czechowski i Kacper Kaczmarczyk zakończyła Mistrzostwa na czwartym miejscu, drużyna młodzików młodszych dziewcząt w składzie Dominika Czechowska, Aleksandra Szymańska, Julia Cieśla i Dominika Cios wywalczyła piątą lokatę.

Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: 16. Aleksandra Szymańska, 14. Michał Bochniak, 16. Szymon Czechowski, 24. Julia Cieśla, 29. Paweł Wójcik, 34. Cios Dominika, 42. Kacper Kaczmarczyk.