Łucznicy z Włoszczowic zostali drużynowym mistrzem województwa

/dor/
Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi łucznicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Włoszczowice na Mistrzostwach Województwa w Jędrzejowie. Pewnie wygrali rywalizację drużynową.

Na podium stanęło dziewięciu zawodników klubu z Włoszczowic. Mistrzami województwa na rok 2014 zostali Szymon Czechowski w kategorii łuków "orlik", Tomasz Jaros w młodzi-kach młodszych i Karolina Babiarska w młodzikach. Srebrne medale zdobyli: Michał Bochniak w orlikach, Eliza Starula w młodzikach młodszych, Jakub Długosz w apaczach, Julia Cieśla w apaczach, a brązowe: Justyna Lech w młodzikach, Marcin Wójcik w młodzikach.

- To ogromny sukces, a cieszy tym bardziej, że mistrzostwa województwa należą do najważniejszych zawodów łuczniczych w sezonie halowym - powiedział Grzegorz Woźniczko, trener łuczników z Włoszczowic.
Młodzi łucznicy naszego klubu wywalczyli również Drużynowe Mistrzostwo Województwa z wynikiem 1992 punktów. W zawodach wystartowało 76 zawodników z wszystkich klubów łuczniczych z terenu województwa świętokrzyskiego.