Ludzie z Kielc na czele Solidarnej Polski!

  Ludzie z Kielc na czele Solidarnej Polski!

  red

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mariusz Gosek (z lewej) został Sekretarzem Generalnym Solidarnej Polski

  Mariusz Gosek (z lewej) został Sekretarzem Generalnym Solidarnej Polski ©Facebook

  Świętokrzyski poseł Zbigniew Ziobro wybrany został prezesem partii Solidarna Polska na kolejną kadencję. Sekretarzem generalnym wybrano kielczanina Mariusza Goska , skarbnikiem został kolejny kielczanin, senator ze Świętokrzyskiego Jacek Włosowicz.
  Mariusz Gosek (z lewej) został Sekretarzem Generalnym Solidarnej Polski

  Mariusz Gosek (z lewej) został Sekretarzem Generalnym Solidarnej Polski ©Facebook

  W sobotę odbył się ogólnopolski kongres Solidarnej Polski. Wybrano władze na kolejną czteroletnią kadencję. Szefem po raz kolejny został Zbigniew Ziobro, jeden z twórców partii, obecnie minister sprawiedliwości i poseł z województwa świętokrzyskiego.

  Sekretarzem generalnym Solidarnej Polski, czyli człowiekiem w praktyce kierującym partią został wybrany Mariusz Gosek, kielczanin, dyrektor biura poselskiego Zbigniewa Ziobry w Kielcach.
  - Wniosek o powołanie mnie na to stanowisko złożył na kongresie partii prezes Zbigniew Ziobro. To niezwykle ważne ,że właśnie mnie powierzono kierowanie partią Zbigniewa Ziobry w okresie kampanii do zbliżających się wyborów samorządowych w 2018 roku. Mam nadzieję ,że sprawnie przejdziemy przez ten czas. To będzie dla mnie poważny sprawdzian - powiedział nam Gosek zaraz po wybraniu go na nowe stanowisko.

  Funkcję skarbnika partii po raz kolejny powierzono Jackowi Włosowiczowi, kielczaninowi, w przeszłości europosłowi a obecnie senatorowi wybranemu z list Prawa i Sprawiedliwości w świętokrzyskim okręgu obejmującym powiaty: Staszowski, buski, kazimierski, pińczowski, jędrzejowski, włoszczowski i konecki.

  Takie decyzje kongresu oznaczają ,że praktycznie zarządzać będą teraz Solidarną Polską dwaj ludzie z Kielc - Gosek i Włosowicz. Wiceprezesami partii zostali - szefowa kancelarii premier Beaty Szydło - Beata Kempa i wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Kongres odbył się w sobotę 9 grudnia w Warszawie.


  QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?
  ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki za Szydło, Kaczyński za Morawieckiego? "W rocznicę niepodległości może zostać premierem stulecia"

  (Źódło: Agencja Informacyjna Polska Press)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018