Łukasz Woźniak pierwszy i drugi w dobrze obsadzonych biegach

Dorota Kułaga
Łukasz Woźniak (z lewej) z KKL wygrał Sieprawską Piątkę.
Łukasz Woźniak (z lewej) z KKL wygrał Sieprawską Piątkę. Dorota Kułaga
Łukasz Woźniak ze Strawczyna ma za sobą dwa kolejne udane starty, w których zajął odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Ostatnio rywalizował w Sieprawskiej Piątce. -Trasa liczyła 5 kilometrów i 300 metrów. Pokonałem ją w czasie 17 minut 46 sekund. To był dość trudny bieg, urozmaicony teren, nie brakowało podbiegów. Prowadziłem od startu do mety - opowiadał nam Łukasz Woźniak, który mieszka w Strawczynie, a na zawodach reprezentuje KKL Kielce.

Kilka dni wcześniej rywalizował w biegu w Skotnikach na dystansie 13,5 kilometra. Uzyskał czas 45 minut i 26 sekund, który zapewnił mu drugą pozycję.

-Było bardzo gorąco, trasa też była wymagająca. Dlatego cieszę się z drugiego miejsca. Przegrałem tylko z Andrzejem Lachowskim, który pochodzi ze Stąporkowa, a obecnie mieszka w Krakowie. Trzeci był Sylwester Lepiarz z Ostrowca. Można powiedzieć, że podium było świętokrzyskie - dodał Łukasz Woźniak.

Przed nim dwa starty w dobrze obsadzonych biegach w Polsce. We wrześniu czeka go bieg na 10 kilometrów w Moskwie. -Będzie mocna międzynarodowa stawka rywali. Chciałbym się solidnie przygotować do tego startu, mam nadzieje, że uda się dobiec w elicie, zająć wysokie miejsce - powiedział Łukasz.