Łukasz Woźniak siódmy w półmaratonie w Poznaniu

/dor/
Łukasz Woźniak bardzo dobrze pobiegł w Poznaniu.
Łukasz Woźniak bardzo dobrze pobiegł w Poznaniu. Dorota Kułaga
Bardzo dobrze spisał się Łukasz Woźniak w 9. PKO Poznań Półmaraton. Zawodnik, który mieszka w Strawczynie, a reprezentuje KKL Kielce, zajął siódme miejsce w mocnej stawce rywali.

Trasę półmaratonu pokonał w 1 godzinę, 11 minut i 29 sekund. Półmaraton ukończyło ponad 11 tysięcy zawodników.
- Temperatura wynosiła 8 stopni, w dodatku przed startem mocno się przeziębiłem. Ale i tak jestem bardzo zadowolony z miejsca, które zająłem. Trzy pierwsze pozycje wywalczyli Kenijczycy, ja byłem czwarty z Polaków. Gdybym był w stu procentach zdrowy, to jestem przekonany, że uzyskałbym jeszcze lepszy wynik - powiedział Łukasz Woźniak z KKL Kielce.

Zwyciężył Kenijczyk Daniel Muteti, który trasę półmaratonu w Poznaniu pokonał w czasie 1:03.44. Dwa kolejne miejsca zajęli jego rodacy. Drugi był Cosmas Mutuku Kyeva - 1:03:49, a trzeci Dawid Kiprono Metto - 1:03:53. Wśród kobiet triumfowała Kenijka Teresa Flavious Kwamboka, która uzyskała czas 1:14:31.

Najlepszy z Polaków był Paweł Ochal z Bydgoszczy, który startował w barwach Prefbetu Śniadowo Łomża. Zwycięzca ubiegłorocznego półmaratonu uplasował się na czwartej pozycji z wynikiem 1.06.41. Z zawodników z naszego kraju lepsi od Łukasza Woźniaka byli jeszcze tylko Paweł Tarasiuk z Poznania - 1:08.12 i Bartosz Majorczyk z Grodziskiego Klubu Biegacza - 1:09.50. -Mam satysfakcję z tego, że wyprzedziło mnie tylko trzech Polaków - dodał Łukasz, który miał bardzo dobry poprzedni sezon. Jesienią wygrał kilka ważnych biegów ulicznych. Liczy na to, że ten rok również będzie udany.

Przed nim bieg w stolicy i Półmaraton Kielecki
Teraz Łukasz Woźniak będzie się przygotowywał do biegu w Warszawie z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a później w planie ma udział w Półmaratonie Kieleckim. -W Kielcach, a więc u siebie, będę chciał się pokazać z dobrej strony. Oczywiście, będę walczył o zwycięstwo - powiedział Łukasz.