Łysica Akamit Bodzentyn - Dalin Myślenice 0:1

/KAR/
W sobotę w pierwszym wiosennym spotkaniu trzecioligowa Łysica Akamit Bodzentyn przegrała na wyjeździe z Dalinem Myślenice 0:1.

Bogusław Dąbrowski, trener Łysicy Akamit Bodzentyn:

- Mecz miał dwa różne oblicza. W pierwszej połowie to Dalin dyktował warunki gry. W tej części spotkania mieliśmy tylko jedną sytuację podbramkową. Po przerwie obraz gry się diametralnie zmienił. Mimo, że graliśmy w osłabieniu, to nasz zespół przejął inicjatywę.

Pierwsza połowa meczu w Myślenicach przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy potwierdzili swoją przewagę w 20 minucie zdobywając, jak się później okazało zwycięską bramkę. Gola strzelił Mariusz Kęsek, który wraz z dwoma kolegami z drużyny minęli obrońców Łysicy, którym nie udało się zastawić pułapki ofsajdowej i znaleźli się tuż przed golkiperem z Bodzentyna, który nie miał szans do obrony strzału napastnika Dalinu. Ta część spotkania nie układała się po myśli Łysicy. W 39 minucie za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Łukasz Szymoniak i drużyna z Bodzentyna musiała kończyć mecz w osłabieniu.

W drugiej części meczu Łysica zaczęła grać lepiej. W 50 i 58 minucie Radosław Wilk znalazł się z w sytuacji sam na sam z bramkarzem Dalinu, który zdołał wybronić oba strzały. W 68 minucie po strzale z 16 metrów bliski zdobycia bramki był Gołąbek, ale po jego uderzeniu bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. W 80 minucie gola dla Łysicy strzelił Radosław Kardas, arbiter tego meczu jednak bramki nie uznał twierdząc, że zawodnik zespołu gości był na pozycji spalonej.