Łysica Bodzentyn - Przebój Wolbrom 1:0. Cenne zwycięstwo

/dor/
Bramkarz Łysicy Akamit Bodzentyn Tomasz Dymanowski zachował czyste konto we wczorajszym meczu z Przebojem Wolbrom. Fot. Kamil Markiewicz
Piłkarze Łysicy Akamit Bodzentyn odnieśli wczoraj cenne zwycięstwo. Po golu Radosława Wilka w 50 minucie pokonali 1:0 Przebój Wolbrom, czołowy zespół tej grupy trzeciej ligi.

Artur Anduła, trener Łysicy Akamit:

-Po ostatnich nieudanych meczach byliśmy w dołku i to zwycięstwo z drużyną, która pretenduje do awansu, na pewno podbuduje nas psychicznie. Trochę odetchnęliśmy, ale przed nami kolejne trudne spotkania. Będziemy w nich szukać punktów.

Decydującą akcję meczu gospodarze przeprowadzili w 50 minucie. Michał Czarnecki pociągnął prawą stronę, dośrodkował na pole karne. Do piłki doszedł Piotr Malec, który zgrał ją do Radosława Wilka i ten strzałem z dziesięciu merów zaskoczył bramkarza przyjezdnych.

-W pierwszej połowie też mogliśmy się wpisać na listę strzelców. Sam na sam był Piotrek Malec, ale nie trafił w bramkę. A po przerwie w dogodnej sytuacji znalazł się Grzegorz Łapot. Strzelił, ale Maciej Palczewski obronił to uderzenie. Goście poważnie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Tomka Dymanowskiego. Pewnie grała nasza obrona - mówił Artur Anduła, trener Łysicy Akamit Bodzentyn.

Dodajmy, że Przebój od 30 minuty grał w "dziesiątkę". Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką upomniany został Sławomir Duda. Ten drugi kartonik ujrzał za faul - w tym przypadku poszkodowanym był Szymon Gryz. -To na pewno też miało wpływ na postawę drużyny z Wolbromia. Ale biorąc pod uwagę przebieg całego spotkania można powiedzieć, że wygraliśmy zasłużenie. Ta wygrana była nam bardzo potrzebna, podbuduje ona zespół psychicznie przed kolejnymi trudnymi spotkaniami - dodał szkoleniowiec drużyny z Bodzentyna.