Łysica Bodzentyn wygrała z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Kamil Markiewicz
Fragment sobotniego spotkania ostatniej kolejki trzeciej ligi, w którym Łysica Bodzentyn podejmowała KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Rafał Roman
Łysica Bodzentyn wygrała z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0,i w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Łysica Bodzentyn - KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Szymon Michta 72 min., 2:0 Kamil Mech 87.

Łysica: Dymanowski 7 - Dulęba 7 (90. W. Kucała nie klas.), Kardas 7, Pawłowski 7, Kupczyk 7 - D. Chrzanowski 7, Maniara 7, Ryba 7, Garbacz 7 - Michta 8 (80. Witkowski nie klas.), Anduła 4 (34. Mech 5).

KP KSZO 1929: Szram 5 - Stachurski 5 (60. Niziołek 3), Jagiełło 5, Grunt 5, Sołtykiewicz 4 (46. Gębalski 4) - Bełczowski 4,
Mikołajek 4 (46. Mężyk 4), Mąka 5, Kalista 5 - Czajkowski 4 (46. Mianowany 4), Dziadowicz 4.

Kartki: żółte: Kupczyk (Łysica); Gębalski (KP KSZO 1929). Sędziował: Paweł Gądek (Tarnów). Widzów: 200.

W pierwszej połowie gospodarze skoncentrowali się na grze w defensywie. Łysica nie mogła pozwolić sobie na wymianę ciosów z niżej notowanym rywalem. Taka taktyka okazała się skuteczna, ponieważ mimo, że ostrowiecki zespół miał przewagę, to nie udało mu się sforsować obrony ekipy z Bodzentyna.

Łysica trafiała w słupek

Gospodarze w tej części meczu, mimo, że cofnęli się do obrony, mieli klika podbramkowych okazji po kontratakach. W 5 minucie po jednej z takich akcji Dariusz Anduła trafił w słupek. W 15 minucie w dogodnej sytuacji na zdobycie bramki znalazł się Piotr Maniara. Po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek.

Przeprowadzili skuteczne kontrataki

Po przerwie przewagę nadal miał KSZO 1929, ale obrona gospodarzy grała solidnie, nie pozwalając na zbyt wiele graczom z Ostrowca Świętokrzyskiego. Łysica groźnie kontratakowała. W 71 minucie Łysica wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Kamila Garbacza gola strzelił Szymon Michta. Po utracie bramki goście rzucili się do ataku, chcąc doprowadzić do wyrównania. W końcówce piłkarze z Bodzentyna przeprowadzili kolejny skuteczny kontratak. Ołeksija Szrama pokonał Kamil Mech, ustalając wynik spotkania na 2:0 dla gospodarzy.

Przed KSZO 1929 finał Pucharu Polski

Dla zespołu z Bodzentyna, który spada do czwartej ligi, był to ostatni mecz w tym sezonie. Przed zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. KSZO 1929, w środę, o godzinie 17, zmierzy się na własnym stadionie z innym trzecioligowym zespołem Spartakusem Aureus Daleszyce.

Stanisław Kucała, prezes Łysicy: - Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Oba zespoły nie wystąpiły w optymalnych składach. Nam udało się lepiej wykorzystać tą sytuację. Uważam, że dużym sukcesem jest wygrana z tak dobrym przeciwnikiem, tym bardziej, że przez cały pojedynek mieliśmy aż pięciu młodzieżowców w składzie. Zaprezentowali się oni z bardzo dobrej strony.

Tadeusz Krawiec, trener KSZO 1929: - Ten mecz nie miał żadnego wpływu na układ tabeli, dlatego na boisku w naszym zespole pojawili się ci zawodnicy, którzy wcześniej mieli mniej szans na występy. Niektórzy z nich, w kolejnym sezonie, jako młodzieżowcy będą stanowić o sile tej drużyny. Nie jestem zadowolony ze swoje drużyny, ponieważ przegraliśmy z zespołem z dołu tabeli, który niczym szczególnym się nie wyróżniał. Cieszy mnie to, że nikt nie odniósł urazu przed środowym, finałowym meczem Pucharu Polski, który zagramy ze Spartakusem.