sportowy24

  Magda Drop, trenerka Wisły Sandomierz spełnia swoje marzenia

  Dorota Kułaga

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

          Magda Drop, trenerka Wisły Sandomierz spełnia swoje marzenia
  Lekkoatleci Wisły Junior Sandomierz i Obrazowa startowali w Mityngu Mikołajkowym, który odbył się w Kielcach. Zajęli kilka miejsc na podium.
          Magda Drop, trenerka Wisły Sandomierz spełnia swoje marzenia
  Na Mityngu Mikołajkowym w Kielcach startowali lekkoatleci z Sandomierza i Obrazowa

  Ponad stu lekkoatletów rywalizowało w Mityngu Mikołajkowym oraz wojewódzkim sprawdzianie kadry młodzików w Hali Legionów i na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  W zawodach wystartowali zawodnicy z Warszawy, Bydgoszczy oraz województwa świętokrzyskiego - KKL Kielce, Wisły Junior Sandomierz, Obrazowa, Słoneczka Busko-Zdrój i STS Skarżysko-Kamienna.

  Mocną grupę zabrała do Kielc Magdalena Drop, była czołowa zawodniczka w naszym kraju w skoku wzwyż, która obecnie zajmuje się pracą szkoleniową. Pomaga Andrzejowi Mirkowi w prowadzeniu lekkoatletów Wisły Junior Sandomierz. Z ich podopiecznych dobrze wypadła 13-letnia Wiktoria Gromada, która wygrała bieg na 60 metrów przez płotki.

  - Cieszę się, że nasi młodzi zawodnicy mieli okazję wystartować w tych zawodach. To dla nich ciekawe doświadczenie, które na pewno zaprocentuje na kolejnych zawodach - mówiła nam Magdalena Drop, która już czwarty rok szkoli młodych adeptów „królowej sportu” w Sandomierzu.

  Wcześniej osiągała dobre wyniki w skoku wzwyż. W 2005 roku zdobyła brązowe medale na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, Mistrzostwach Polski Seniorów i na Mistrzostwach Polski Juniorów. Wywalczyła też „srebra” na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 2008 roku i na Mistrzostwach Polski Seniorów w 2010 roku. Wcześniej musiała zakończyć karierę sportową ze względu na problemy zdrowotne. Czy nie żałuje?

  - Widocznie tak musiało być, już się z tym pogodziłam. Od kilku lat zajmuję się pracą szkoleniową i bardzo mi się to podoba. To jest spełnienie moich marzeń. Jestem animatorem sportu, szkolę też młodych lekkoatletów. To jest to, co lubię - podkreśliła Magdalena Drop, która pracuje też w Szkole Podstawowej numer 1 w Sandomierzu.

  Po chwili dodała: - Uważam, że w życiu na wszystko jest czas. Był czas na trenowanie, na zawody, zgrupowania, teraz jest dom, praca. Cały czas jestem aktywna i realizuję się zawodowo, a to jest najważniejsze - dodała była czołowa zawodniczka w skoku wzwyż, obecnie trener w Wiśle Junior Sandomierz, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

  Wyniki lekkoatletów Wisły Junior Sandomierz i Zespołu Szkół z Obrazowa: dziewczęta: 60 metrów przez płotki: Wiktoria Gromada - 10,18, Gabriela Modras - 10,52; 60 metrów: Alicja Tometczak - 8,66, Karolina Malec (Zespół Szkół Obrazów) - 8,77, Klaudia Gleń (Obrazów) - 9,00, Dominika Stąpór (Obrazów) - 9,16, Sabina Marzec (Wisła Junior) - 9,34, Aleksandra Grzyb (Wisła Junior) - 9,34, Maria Rosiak (Wisła Junior) - 9,96, Wiktoria Forc (Wisła Junior) - 10,04, Karolina Lipińska (Wisła junior) - 11,68, Julia Kucwaj (Wisła Junior) - 12,82; skok w dal: Karolina Malec (Obrazów) - 4.76, Alicja Tometczak (Wisła Junior) - 4.57, Wiktoria Gromada (Wisła junior) - 4.41, Gabriela Modras (Wisła Junior) - 4.17, Klaudia Gleń (Obrazów) - 3.97; skok w dal (strefa): Sabina Marzec (Wisła Junior) - 4.17; Wiktoria Forc (Wisła Junior) - 3.58, Maria Rożek (Wisła junior) - 3.52; chłopcy: 60 metrów: Adam Kołodziej (Wisła Junior) - 8.87; skok w dal: Adam Kołodziej - 4.43.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018