Maja Peryt ze Starachowic zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Polski w biegu na 3000 metrów i poprawiła rekord województwa

Dorota Kułaga
Leszek Leko/Maja Peryt Facebook
Znakomicie spisała się Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice na halowych mistrzostw Polski w Rzeszowie. W biegu na 3000 metrów juniorek zdobyła srebrny medal.

Zawodniczka, której trenerem jest Dawid Kubiec, zdobyła srebrny medal, ale również, jak informuje strona www.la.kielce.com.pl czasem 9.56,28 poprawiła o blisko 20 sekund rekord województwa w tej kategorii wieku w hali, jaki od 11 lat należał do Kornelii Kostki z KKL Kielce.

Yessss. Udało się mamy srebro. Dziękuję wszystkim za ogromne wsparcie przyjaciół, rodziny i grupy Cerrad - napisała na Facebooku Maja Peryt.

Złoty medal z dużą przewagą zdobyła Julia Jaguścik z RKS Łódź, która uzyskała czas 9.37,67.

W niedzielę, w ostatnim dniu mistrzostw Polski juniorek i juniorek młodszych Gabriela Lipińska z KKL Kielce uplasowała się na piątym miejscu w skoku w dal juniorek młodszych z wynikiem 5,36 m. Jej klubowa koleżanka Wiktoria Wijas, medalistka mistrzostw Polski w rzucie młotem, była siódma w pchnięciu kulą juniorek - 10,59 m. W kuli juniorek młodszych (3 kg) Zuzanna Pałyga z KKL zajęła 12. pozycję z wynikiem 11,47 m.