sportowy24
  Mamy trzy złote medale - Filipowska, Borkowski i Furmanek...

  Mamy trzy złote medale - Filipowska, Borkowski i Furmanek najlepsi w Polsce wśród juniorów!

  /dor/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Niezwykle pomyślne dla świętokrzyskich lekkoatletów są 69. Mistrzostwa Polski Juniorów, które od niedzieli odbywają się w Białej-Podlaskiej.
  Agnieszka Filipowska zdobyła "złoto" na 3000 metrów.

  Agnieszka Filipowska zdobyła "złoto" na 3000 metrów. ©Archiwum prywatne

  Katarzyna Furmanek zwyciężyła w rzucie młotem.

  Mateusz Borkowski nie dał szans rywalom na 800 metrów.

  W pierwszym dniu mistrzostw złoty medal w biegu na 3000 metrów zdobyła Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik. Wczoraj medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył jej klubowy kolega Mateusz Borkowski. Pewnie wygrał bieg na 800 metrów, nie dając szans rywalom. Uzyskał czas 1:48.97. Drugi na mecie był Jakub Bałdyka z RKS Łódź z rezultatem - 1:51.18.

  - Mateusz pobiegł super. Od początku miał ten bieg pod kontrolą. W końcówce zwolnił. Nie chcieliśmy ryzykować, bo tutaj padał deszcz, a Mateusz za trzy tygodnie ma Mistrzostwa Europy Juniorów w Szwecji. Mam nadzieję, że tam też będzie walczył o wysokie miejsce. A póki co cieszymy się z dwóch tytuł mistrza Polski juniorów. We wtorek startuje jeszcze Agnieszka Filipowska, pobiegnie na 5000 metrów. Liczymy na dobry występ - mówił Sylwester Dudek, prezes i trener lekkoatletów z Rudnika.


  WSZYSTKO o lekkiej atletyce w Świętokrzyskiem

  Agnieszka Filipowska zdobyła "złoto" na 3000 metrów. Archiwum prywatne

  Katarzyna Furmanek zwyciężyła w rzucie młotem.

  Trzecie "złoto" dla świętokrzyskiej ekipy zdobyła Katarzyna Furmanek z KKL Kielce. Konkurs rzutu młotem rozpoczął się wczoraj o godzinie 19. Podopieczna trenera Grzegorza Furmanka była zdecydowaną faworytką i nie zawiodła. W pięknym stylu, z dużą przewagą nad rywalkami wywalczyła złoty medal. Uzyskała wynik - 64.83 metra. Druga była Marika Kaczmarek z Rawicza - 61.90 m, a trzecia Kinga Łepkowska - 58.57 m.

  - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Kasia rzucała pewnie, wygrała z duża przewagą. Myślę, że za trzy tygodnie na Mistrzostwach Europy Juniorów rzuty będą jeszcze dalsze, w granicach 66-67 metrów. A teraz idziemy na ceremonię dekoracji, bo - mówił nam zadowolony Grzegorz Furmanek, tata i trener Kasi Furmanek.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018