Manuel Strlek z Vive Targi Kielce podwójnie wyróżniony po meczu w Danii!

/SAW/, /PK/
Manuel Strlek po zwycięskim meczu w Danii znalazł się w siódemce kolejki Ligi Mistrzów. Sławomir Stachura
Po raz kolejny EHF wyróżniła piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce po kolejce Ligi Mistrzów. Tym razem w siódemce kolejki po wygranym meczu w Danii z BSV Bjerringbro-Silkeborg 34:25 (18:11) znalazł się Manuel Strlek. Jedna z bramek Chorwata (z 5 minuty meczu na 3:2) została również uznana najlepszym trafieniem kolejki.

W zestawieniu pięciu najlepszych interwencji znalazła się również parada Sławomira Szmala. "Kasa" został wyróżniony za obronę kontry w wykonaniu Denisa Kirkegaarda w 16 minucie spotkania.

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce, lidera grupy C, są najczęściej wyróżnianymi spośród wszystkich drużyn w tegorocznej edycji Velux EHF Champions League. Strlek dołączył do grona wcześniej wyróżnianych: Michała Jureckiego, Ivana Cupica i Sławomira Szmala.

Cupić, chorwacki prawoskrzydłowy Vive Targi Kielce nadal jest też liderem klasyfikacji strzelców tegorocznej LM. Rzucił w siedmiu meczach 49 bramek (4 w ostatnim meczu w Silkeborgu). Po piętach depczą mu dwaj Duńczycy: Anders Eggert z niemieckiego SG Flensburg Handewitt (47 bramek) oraz Hans Lindberg z HSV Hamburg (46).