Marcin Cebula, Daniel Szelągowski i Wiktor Długosz z Rakowem Częstochowa zdobyli Puchar Polski [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Marcin Cebula z Rakowem Częstochowa zdobył Puchar Polski.
Marcin Cebula z Rakowem Częstochowa zdobył Puchar Polski. Fot. W. Szubartowski
Piłkarze Rakowa Częstochowa po raz pierwszy w historii klubu zdobyli Puchar Polski. W finale pokonali Arkę Gdynia 2:1. Udział w zdobyciu tego trofeum mieli piłkarze z Kielecczyzny - wychowanek Pogoni Staszów Marcin Cebula, wychowanek Korony Kielce Daniel Szelągowski. Na ławce rezerwowych był drugi z wychowanków Korony Wiktor Długosz. W szerokiej kadrze był Iwo Kaczmarski, ale nie znalazł się w meczowej osiemnastce.

Raków Częstochowa strzelił dwa gole w ostatnich minutach finału Fortuna Pucharu Polski i po raz pierwszy w historii zdobył to trofeum. Klub na tym triumfie zarobił ponad siedem milionów złotych.

W finale Raków pokonał Arkę Gdynia 2:1.Bramki zdobyli Ivi Lopez 81, David Tijanić 89 - Mateusz Żebrowski 57. W zespole z Częstochowy do 80 minuty grał Marcin Cebula, wychowanek Pogoni Staszów, który przed tym sezonem trafił do Rakowa z Korony Kielce. W 85 minucie wszedł wychowanek Korony Daniel Szelągowski, który zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce.

Po meczu z zespołem fetowali zdobycie Pucharu Polski, podobnie jak inny wychowanek Korony Wiktor Długosz, który był wśród rezerwowych. W szerokiej kadrze był Iwo Kaczmarski, ale nie znalazł się w meczowej osiemnastce.

Dodajmy, że w Arce od 80 minuty występował Paweł Sasin, były gracz Korony.

Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:1 (0:0)
Bramki: Ivi Lopez 81, David Tijanić 89 - Mateusz Żebrowski 57.
Raków: Holec - Piątkowski, Niewulis, Arsenić (80. Schwarz) - Tudor, Sapała (46. Poletanović), Lederman (85. Szelągowski), Lopez, Cebula (80. Tijanić), Kun - Gutkovskis (68. Arak).