Marcin Kaczmarski brązowym medalistą mistrzostw Polski

Redakcja
W ostatnim dniu zawodów Marcin Kaczmarski będzie bronił mistrzowskiego tytułu na 800 metrów kraulem. Waldemar Frańczak
Brązowy medal wywalczył Marcin Kaczmarski z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na mistrzostwach Polski w pływaniu.

W Olsztynie rozpoczęły się dziś mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu na basenie 50-metrowym. W gronie ponad 600 zawodników jest 12 świętokrzyskich pływaków.

W pierwszym dniu zawodów najlepiej wypadł Marcin Kaczmarski z KSZO, który płynąc w najszybszej serii 1500 metrów stylem dowolnym czasem 15:32,44 wywalczył brązowy medal w kategorii seniorów i srebrny wśród młodzieżowców. Tę samą konkurencję Sebastian Książek z KSZO ukończył na 13. miejscu wśród seniorów- 16:25,08.

Do finałów B awansowali wczoraj Wojciech Zabojszcz z Korony-Swim Kielce- w konkurencji 200 m stylem motylkowym i Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz- na 50 m stylem dowolnym.

Pozostali nasi zawodnicy zajmowali dalsze lokaty.

Olsztyńskie mistrzostwa są kwalifikacją na kilka ważnych tegorocznych imprez międzynarodowych, w tym na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Zawody potrwają do niedzieli.