Marcin Kaczmarski mistrzem Polski. Donata Kilijańska zdyskwalifikowana

/waf/
Waldemar Frańczak
Marcin Kaczmarski z KSZO Ostrowiec Św. zdobył złoty medal na 400 metrów stylem dowolnym podczas mistrzostw Polski juniorów 17-18 lat.

Wyniki:

Wyniki:

50 m motylkowy
14. Sonia Wołoszyn (KSZO Ostrowiec) 29.82
11. Wojciech Zabojszcz (Korona Swim Kielce) 25.68
13. Roger Kurant (KSZO Ostrowiec) 26.00 (nie wystartował w finale B)

400 m dowolny
5. Sonia Wołoszyn (KSZO Ostrowiec 4:24.53
1. Marcin Kaczmarski (KSZO Ostrowiec) 3:49.66
7. Roger Kurant (KSZO Ostrowiec) 3:57.28 (3:58.16 w finale)
20. Kacper Łopaciński (Foka Sandomierz) 4:04.63
31. Patryk Szczechura (KSZO Ostrowiec) 4:13.63
35 Łukasz Rogoziński (KSZO Ostrowiec) 4:18.10

200 m zmienny
11. Wojciech Zabojszcz (Korona Swim Kielce) 2:09.48

W drugim dniu rozgrywanych w Suwałkach mistrzostw Polski juniorów 17-18 lat na krótkim basenie świętokrzyscy pływacy wywalczyli złoty medal.

Wysoką formę potwierdził 18-letni Marcin Kaczmarski z KSZO, który był pierwszy na 400 metrów kraulem w czasie nowego rekordu okręgu- 3:49,66. Jako siódmy linię mety osiągnął drugi ostrowczanin- Roger Kurant. W eliminacjach pokonał dystans w czasie 3:57,28, ale w finale sił wystarczyło na rezultat 3:58,16.

Niestety, tytułu mistrzowskiego na 400 metrów dowolnym nie obroniła rekordzistka Polski w tej kategorii wiekowej- Donata Kilijańska. Ostrowczanka została zdyskwalifikowana w wyścigu eliminacyjnym. Dzielnie zastępowała ją w finale A Sonia Wołoszyn. Kielczanka w barwach KSZO zajęła piąte miejsce z czasem 4:24,53.