Marcin Perkowski wywalczył mistrzostwo Europy i kwalifikację na kolejny turniej

DW
Kulturysta Marcin Perkowski na zawodach w Elblągu zdobył kwalifikację na mistrzostwa Europy kulturystów. Wcześniej zdobył złoty medal mistrzostw Europy federacji WPF

W Elblągu na zawodach Wierzbicki Body Show które odbyły się 11. czerwca Marcin Perkowski zdobył kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w kulturystyce.

Kilka dni wcześniej, 8. czerwca, wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Europy federacji WPF (World Physique Federation ) w w Rzymie. Startował w kategorii męska sylwetka, do wzrostu 175 cm oraz wagi 75 kg.

W mistrzostwach wystartowało około 400 zawodników z całej Europy.

- Start nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie Kieleckich firm oraz wspaniałych ludzi, którzy wspomogli mnie finansowo w wyjeździe - powiedział Marcin Perkowski.

Kolejny jego start to mistrzostwa świata w Taranto, które odbędą się 29-30. czerwca 2019 roku.