Maria Pytel trzecia w Mistrzostwach Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim

(sts)
Maria Pytel ze starachowickiego klubu Szymanowski Triathlon Team zdobyła brązowy medal w rozegranych 18 sierpnia w Białymstoku Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie olimpijskim.

W kategorii kobiet mistrzynią została Marta Łagownik (Dwójka Morena Gdańsk) z czasem 2.07,55 godziny, srebrny medal zdobyła Paulina Klimas (AZS - AWF Katowice) - 2.09,46 godziny. Czas Marii Pytel na dystansie: 1,5 km + 40 km jazdy na rowerze + 10 km bieg, to 2.11,04 godziny.

W kategorii mężczyzn mistrzem Polski został Kacper Stępniak z Tri-Team Rumia z czasem 1.52,41 godziny.

Startujący w mistrzostwach Przemysław Szymanowski z powodu kontuzji przerwał zawody w czasie jady rowerem.