Mariola Ślusarczyk najbliżej medalu na mistrzostwach Polski w przełajach

/dor/
Lekkoatleci z Kielecczyzny nie zdobyli medalu na mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Olszynie. Mistrzami Polski w kategorii młodzieżowców zostali Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń i Marek Kowalski z SKLA Sopot.

Najbliżej medalu była Mariola Ślusarczyk z klubu WiR Łopuszno, która zajęła czwarte miejsce w biegu na 6 kilometrów. Uzyskała czas 22:55. - Trasa była szybka, pogoda idealna. Jest niedosyt, bo do medalu zabrakło mi jednej sekundy - mówiła nam Mariola Ślusarczyk.

Pierwsza na mecie Aleksandra Brzezińska trasę tę pokonała w czasie 22:32. Piąta była Martyna Adamczyk, była zawodniczka STS Skarżysko, obecnie reprezentująca AZS-AWFiS Gdańsk - 23:06.

W rywalizacji młodzieżowców, którzy mieli do pokonania 8 kilometrów, na piątej pozycji sklasyfikowany został Łukasz Woźniak z KKL Kielce - 26:50. Zdobywca złotego medalu Marek Kowalski uzyskał czas 26:00.