MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Marki Koneckie" rozdane w sobotę w Maleńcu (zdjęcia)

Marzena Kądziela
Laureaci "Marek Koneckich" z wicewojewodą Piotrem Żołądkiem i zarządem powiatu koneckiego.
Laureaci "Marek Koneckich" z wicewojewodą Piotrem Żołądkiem i zarządem powiatu koneckiego. Marzena Kądziela
Ciężkie statuetki "Koła wodnego" trafiły w sobotni wieczór do wyróżnionych "Markami Koneckimi" przedsiębiorców i szefów instytucji. Rozdanie "Marek" było jednym z elementów pierwszego dnia imprezy "Kuźnice Koneckie" odbywającej się w sobotę w Maleńcu.

[galeria_glowna]
Na dziedzińcu Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu od wczesnego popołudnia gościły tłumy. Goście mogli zjeść grillowane potrawy i inne smakołyki, wypić chłodne napoje, obejrzeć czy kupić produkty rzemieślników, takie jak kosze wiklinowe, gliniane garczki i misy, wszelkiego rodzaju ozdoby.

Po uroczystym otwarciu świetlicy wiejskiej, którą zbudowano w ciągu kilku miesięcy w miejscu starego, wysłużonego i niefunkcjonalnego budynku socjalnego przy muzeum, każdy mógł obejrzeć jasną, przestronną salę wykładową i mniejsze pomieszczenia. Symboliczną wstęgę przecinali: senator profesor Adam Massalski, wicewojewoda świętokrzyski Piotr Żołądek, starosta konecki Andrzej Lenart i jego zastępca Bogdan Soboń. Profesor Massalski wygłosił wykład o tradycjach przemysłowych na ziemi koneckiej.

Około godziny 19. zabrzmiały głośne fanfary. Był to znak, że na scenę zostaną poproszeni laureaci "Marki Koneckiej 2009". "Marka Konecka" to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w powiecie koneckim przyznawane od lat firmom i osobom, które między innymi rozsławiają Konecczyznę, ale także wspierają kulturę, sport, tworzą miejsca pracy.

W tym roku statuetki "Koła Wodnego" otrzymali: ksiądz profesor Bonifacy Miązek - poeta, historyk literatury oraz ceniony, zarówno w Polsce jak i za granicą, krytyk literacki, wieloletni wykładowcza literatury polskiej w Instytucie Slawistyki Uniwersytetu Wiedeńskiego (ze względu na problemy zdrowotne nie przybył na uroczystość), Sławomira i Władysław Szprochowie za uratowanie dawnego dworku w Korytkowie w gminie Gowarczów, w którym po gruntownej przebudowie urządzili restaurację i hotel "Dworek Korytków" z pięknym otoczeniem. Statuetkę otrzymał też Andrzej Woziński za rozwój firmy "Autolacki - Blacharstwo i lakiernictwo" funkcjonującej od 1987 roku oraz Edward Waligórski, najbardziej znany konecki piekarz i cukiernik, który w branży działa od 28 lat chętnie wspierając wszelkiego rodzaju akcje charytatywne, kulturalne i sportowe. Kapituła przyznała też swe wyróżnienie firmie Valdi Ceramika ze Stąporkowa, która dopiero rozpoczyna produkcję, ale docelowo ma zatrudniać 120 osób. Z ogromną radością nagrodę przyjęli też koneccy policjanci. Komendant Stanisław Michalski zaprosił na scenę zarówno swego zastępcę Piotra Kanię jak i poprzednika Andrzeja Kunderę.

Specjalne podziękowania za współpracę oraz pamiątkowe tablice otrzymały firmy: Drukarnia Pryzmat", "Magra" oraz Marek Solarz właściciel firmy budowlanej.

W pierwszym dniu "XI Kuźnic Koneckich" największej powiatowej imprezy, nad którą od początku patronat medialny sprawuje "Echo Dnia", goście mogli obejrzeć muzeum, w którym uruchomiono ogromne koło wodne napędzające dawniej urządzenia produkujące narzędzia gospodarcze. Na scenie wystąpiły zespoły "Marex" z Białaczowa, a wieczorem odbył się koncert "Panaceum i przyjaciele". Festyn prowadził Wit Chamera.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie