Martyna Stokowiec ma zaledwie 15 lat i jest mistrzynią Europy we wspinaczce. Finał ukończyła z czasem poniżej 9 sekund

Bartosz Wartałowicz
Martyna Stokowiec - 15 latka z Woli Morawickiej w powiecie kieleckim wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy we wspinaczce na czas, na zawodach w Tarnowie.

15-latka została mistrzynią Europy

Wielki sukces zaledwie 15-letniej Martyny Stokowiec z Woli Morawickiej, która na Mistrzostwach Europy we wspinaczce na czas w Tarnowie zdobyła złoty medal! Drugie miejsce zajęła Eva Mengoli z Włoch która w kwalifikacjach była szybsza od Polki, a najniższy stopień podium przypadł Ukraince - Polinie Khalkiewicz. W kategorii junior startowało łącznie 16 zawodniczek z Polski, Włoszech, Ukrainy i Francji.

Bohaterka tegorocznych zawodów pochodzi z Woli Morawickiej, trenuje 4 razy w tygodniu, a na treningi dojeżdża do Krakowa oraz Tarnowa. 15-latka próbuje łączyć treningi z nauką, a uczy się w 7 Liceum Ogólnokształcącym imienia Józefa Piłsudskiego w Kielcach. W ubiegłym roku zajęła 4 miejsce na Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Dallas w USA i 5 miejsce na Mistrzostwach Europy w Augsburgu (Niemcy). W tym roku udało jej się wskoczyć na podium i od razu zdobyła złoto. Trenerem Martyny jest Marcin Dzieński. Jak zdradził nam tata młodej mistrzyni - Łukasz Stokowiec, Martyna przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się pod koniec kwietnia w Seulu.