Marzena Marczewska rozstaje się z świętokrzyską Platformą...

  Marzena Marczewska rozstaje się z świętokrzyską Platformą Obywatelską

  /rzep/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Marzena Marczewska rozstaje się z świętokrzyską Platformą Obywatelską
  - Sama się wykluczyła. Powinna zrezygnować z profitów i oddać mandat - twierdzi wiceprzewodniczący partii, wicemarszałek województwa, Grzegorz Świercz.
  Marzena Marczewska rozstaje się z świętokrzyską Platformą Obywatelską
  Marzena Marczewska opuściła klub Platformy Obywatelskiej w sejmiku województwa. Jak tłumaczy szefowa partii w regionie, Marzena Okła-Drewnowicz, oznacza to automatyczną rezygnację z członkostwa w ugrupowaniu.

  - Takie są założenia statutu. Członkostwo wygasa, jeżeli ktoś rezygnuje z klubu radnych na szczeblu gminy, powiatu lub województwa - wyjaśnia poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

  - W poniedziałek wpłynęło do nas pismo od przewodniczącego sejmiku, w którym Marzena Marczewska wyjaśniła, że rezygnuje z członkostwa w partii z przyczyn osobistych. Nie zawiadomiła o tym zarządu partii. Występując z klubu i tak złamała założenia statutu, więc członkostwo wygasa automatycznie - dodaje Grzegorz Świercz.

  Przed opuszczeniem klubu Marzena Marczewska mówiła, że powodem jej decyzji jest rozwiązanie przez władze regionalne Platformy Obywatelskiej starachowickich struktur. W marcu tego roku Marek Materek, były szef partii w powiecie starachowickim zarekomendował Marzenę Marczewską na kandydata w przedterminowych wyborach prezydenta Starachowic. Decyzji nie poparł zarząd wojewódzki partii. Ostatecznie Marczewska wystartowała z ramienia komitetu Nowe Starachowice i zajęła trzecie miejsce w wyborach.

  - Ponieważ pani Marczewska woli porozumiewać się poprzez media, idąc tą drogą pragnę zaapelować do niej o elementarną uczciwość. Przedstawia się jako osoba o nieposzlakowanej opinii, więc powinna zwrócić mandat i zrezygnować z funkcji przewodniczącej komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Sama nie uzyskałaby mandatu z tak małą liczbą głosów, otrzymała go od Platformy Obywatelskiej. Teraz chce jedną nogą wyjść z partii, nie rezygnując ze zdobytych dzięki niej profitów - mówi Grzegorz Świercz.

  Niestety, z Marzeną Marczewską nie udało nam się skontaktować. Nie odbiera telefonu.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018