Mateusz Borkowski z Krynek piąty w Europie w biegu na 800 metrów! Złoto wywalczył Adam Kszczot

dor
Mateusz Borkowski z Krynek piątym biegaczem w Europie na 800 metrów!
Mateusz Borkowski z Krynek piątym biegaczem w Europie na 800 metrów! Fot. Polska Press
Mateusz Borkowski z Krynek zajął piąte miejsce w finale biegu na 800 metrów na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce w Berlinie. Złoty medal na tym dystansie wywalczył Adam Kszczot.

Finałowy bieg na 800 metrów wygrał Adam Kszczot. To jego trzecie z rzędu złoto z mistrzostw Europy. Wygrał z czasem 1:44.59. Srebro wywalczył Szwed Andreas Kramer, a brąz Francuz Pierre-Ambroise Bosse. Czwarty był Michał Rozmys, a piąty wychowanek LKB Rudnik Mateusz Borkowski - 1:45.42. To jego rekord życiowy. Poprzedni najlepszy wynik Mateusza wynosił 1:46.27.

Borkowski był więc rewelacją Mistrzostw Starego Kontynentu. Piąte miejsce wśród seniorów to ogromny sukces biegacza pochodzącego z Krynek w powiecie starachowickim.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!