Mateusz Fryc zaprezentował się w KSZO (video, zdjęcia)

Redakcja
W meczu ze Stalą w barwach KSZO zagrał Mateusz Fryc
W meczu ze Stalą w barwach KSZO zagrał Mateusz Fryc Foto: Rafał Soboń
W rozegranym w Stalowej Woli meczu kontrolnym, podopieczni trenera Czesława Jakołcewicza ulegli spadkowiczowi z I-ligi 0:1. Bramkę dla Stali w 67 minucie zdobył Daniel Radawiec.

W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali piłkarze KSZO, jednak brakowało konsekwencji w konstruowanych akcji oraz ich wykończenia. Paradoksalnie, najlepszą sytuację do strzelania gola piłkarze KSZO mieli w 42 minucie, kiedy po błędzie obrońcy piłkę przejął Krystian Kanarski, jednak zanim podjął decyzję o ewentualnym strzale, został sfaulowany. Rzut wolny z przed linii pola karnego wykonywał Jarosław Białek, jednak piłka po jego uderzeniu przeszła tuż obok słupka.

Po zmianie stron obraz gry uległ dużej zmianie. Podopieczni Sławomira Adamusa coraz częściej stwarzali sobie dogodne sytuacje do strzału, a w 67 minucie podanie za linię obrony KSZO wykorzystał Daniel Radawiec strzelając jedynego gola w tym meczu.

Sparing toczył się w ogromnym upale, a prowadzący spotkanie sędzia zarządzał dodatkowe przerwy w grze, by piłkarze mieli okazję schłodzić się przy linii bocznej boiska. W tych ciężkich warunkach w ostrowieckiej ekipie testowani byli: grający ostatnio w Elanie Toruń Jakub Woropajew, pomocnik Alitu Ożarów Grzegorz Wojtal oraz strzelający ostatnio bramki dla Naprzodu Jędrzejów Mateusz Fryc. - Jak teraz na to spojrzę, to wydaje mi się, że ten sparing nie powinien się był odbyć ze względu na temperaturę w jakiej przyszło grać zawodnikom. Mogę tylko współczuć tym co przyjechali zaprezentować się, że musieli grać w takim skwarze. Z tego co udało mi się zaobserwować, to ci zawodnicy póki co nie są jeszcze przygotowani do gry w I lidze. Obecnie szukam zawodników gotowych już do gry w tej klasie rozgrywkowej. O ile pierwsza połowa jeszcze jakoś wyglądała, o tyle z drugiej nie mogę być zadowolony - powiedział po spotkaniu Czesław Jakołcewicz.

Stal Stalowa Wola - KSZO Ostrowiec 1:0 (0:0)
Bramka: Daniel Radawiec 67
Stal: Naharnowicz - Demusiak, Wieprzęć, Kusiak, Sałek, Ryczek, Getinger, Horajecki, Panas, Zyguła, Gilar oraz Furtak, Piątkowski, Turczyn, Gęśla, Drozd, Walczyk, Bednarz, Radawiec, Bobak, Tabaka, Rajtar
KSZO: Dymanowski - Stachurski, Dybiec, Woropajew, Lasocki, Rożej, Skórnicki, Białek, Cieciura, Kanarski, Fryc oraz Bąbel, Dziewulski, Łatkowski, Sobczyński, Mąka, Wojtal, Żelazowski, Żak