Mateusz Garbacz drugi na zawodach Pucharu Polski w judo

/dor/
Dwaj zawodnicy Żaka Kielce startowali w zawodach Pucharu Polski Młodzików, które odbyły się w Pile.

Mateusz Garbacz zajął drugie miejsce w kategorii 55 kg, w której walczyło 47 zawodników. Wszystkie pojedynki eliminacyjne wygrał zdecydowanie, dopiero w finale po wyrównanej walce przegrał z Tomaszem Puzyrem z Wybrzeża Gdańsk - 5 sekund przed końcem regulaminowego czasu. Mateusz Pawłowski rywalizował w wadze 73 kg i zakończył udział w zawodach po drugiej rundzie walk eliminacyjnych. W zawodach uczestniczyło 260 zawodników z 80 klubów.