Mateusz Garbacz mistrzem Polski w judo!

(SAW)
Mateusz Garbacz zdobył w Jastrzębiu-Zdrój mistrzostwo Polski juniorów.
Mateusz Garbacz zdobył w Jastrzębiu-Zdrój mistrzostwo Polski juniorów. archiwum klubu
Mateusz Garbacz z Żaka Kielce został mistrzem Polski juniorów w judo, które rozegrane zostały w Jastrzębiu-Zdrój. Mateusz był bezkonkurencyjny w kategorii 73 kg.

Mateusz stoczył sześć walk w mistrzostwach. Cztery walki eliminacyjne wygrał przed czasem, półfinałową na punkty (wazzari) i walkę finałową przed czasem.

To kolejny wielki sukces zawodnika Żaka, a już za niespełna dwa tygodnie Mateusz Garbacz stanie do walki o medal mistrzostw Polski seniorów. Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 24-26 kwietnia w Hali Legionów przy ulicy Leszka Drogosza, a patronować im będzie redakcja "Echo Dnia".