Mateusz Kuś, Halina Kuchta i Anna Gabryś - to najskuteczniejsi radni Rady Gminy Sobków. Jak podsumowują pierwszy rok kadencji?

albo
Mateusz Kuś - najskuteczniejszy radny Rady Gminy Sobków archiwum prywatne
Mateusz Kuś, Halina Kuchta i Anna Gabryś - oto trójka najskuteczniejszych radnych Rady Gminy Sobków w naszej akcji Mała Ojczyzna- Duża Sprawa. Jak wyglądała ich praca w pierwszym roku tej kadencji?

Mateusz Kuś - 1 miejsce
Mateusz Kuś - został najskuteczniejszym radnym Rady Gminy Sobków. W 2018 roku wybrany na pierwszą kadencję. Ma 32 lata, żonę Annę i syna Błażeja. Prowadzi swoją działalność gospodarczą. Jego hobby to motoryzacja, dobry film i sport.

- Do rady zostałem wybrany po raz pierwszy. Współpracę między nami oceniam bardzo dobrze. Ja sam dopiero uczę się tej pracy. Do rady zostałem wybrany z okręgu Stare i Nowe Kotlice. Mieszkańcy, głównie Ci młodzi, przychodzą do mnie z różnymi sprawami. Cieszę się, bo w tym roku udało nam się wyremontować dach na świetlicy w Starych Kotlicach. Tam organizujemy turnieje tenisa stołowego, zorganizowaliśmy także festyn w miejscowości. W przyszłości chcielibyśmy, aby przy świetlicy powstało boisko sportowe. Ważną inwestycją, którą miejmy nadzieję uda się zrealizować będzie wymiana oświetlenia ulicznego.

Halina Kuchta - 2 miejsce
Halina Kuchta to druga najskuteczniejsza radna Rady Gminy Sobków. Do niej wybrana na pierwszą kadencję. Pracuje w Urzędzie Pocztowym w Sobkowie. Ma męża Mariana i czwórkę dzieci: Anitę, Kamila, Ewelinę i Bartosza oraz babcią Oliwki i Lilly. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki i rozwiązywać krzyżówki. Zawsze pozytywnie stara się patrzeć w przyszłość.

- W radzie pracuje mi się bardzo dobrze. Cieszy to, że w tym roku udało się zrealizować kilka inwestycji. Zakończono przebudowę oczyszczalni ścieków, wyremontowano wiele dróg. Było też wiele inwestycji na wsiach. Przed nami wyzwanie z ustalaniem budżetu gminy.

Anna Gabryś - 3 miejsce
Anna Gabryś - znalazła się na podium, zajmując trzecie miejsce w naszej akcji. Do rady została wybrana na trzecią kadencję. Prowadzi gospodarstwo ze swoim mężem Remigiuszem. Jest mamą Magdaleny, teściową Dominika i babcią Nikodema. Bardzo lubi spędzać czas z rodziną oraz członkami Koła Gospodyń, w którym jest prezesem.

- Współpracę zarówno w radzie jak i współpracę z Panem wójtem oceniam bardzo dobrze. To co nas cieszy, co udało się zrobić w ciągu roku to wiele dróg. Drogi są dla mieszkańców bardzo ważne niezależnie od tego czy chodzi o drogi dojazdowe do posesji, do pól, drogi gminne etc. To temat, który zawsze będzie się powtarzał. Dużą pomocą dla nas są także fundusze sołeckie, które możemy przeznaczać na różne cele. Muszę podkreślić, że w sołectwie Staniowice, w którym mieszkam, sami dajemy radę z różnymi inwestycjami. Dzięki pracy Koła Gospodyń Wiejskich w Staniowicach udało się między innymi wybudować altanę, plac zabaw. Co roku organizujemy festyny. Przed radą głosowanie nad budżetem. Wierzę mocno, że w przyszłym roku także uda się wykonać wiele ważnych inwestycji na terenie całej gminy.

POLECAMY: ROZMAITOŚCI

Wzrost zakażeń. Będą szpitale tymczasowe

Wideo

Dodaj ogłoszenie