Mateusz Różański z Sandomierza drużynowym mistrzem Europy w szachach na zawodach w Rumunii. Był najlepszym punktem naszej reprezentacji

Bartosz Wartałowicz
12-letni Mateusz Różański został drużynowym Mistrzem Europy w szachach. Więcej zdjęć na kolejnych slajdach >>>>>>>>Archiwum prywatne
Mateusz Różański z Sandomierza został drużynowym Mistrzem Europy w szachach klasycznych do lat 12 w Mistrzostwach rozgrywanych w dniach 24-30 lipca w rumuńskim Jassy.

Mateusz Różański z Sandomierza ze złotym medalem w kategorii drużynowej na Mistrzostwach Europy w Rumunii

Choć faworytami grup U-12 Polacy nie byli, to szybko rozsiedli się na fotelach liderów obu grup. Zarówno w grupie dziewcząt, jak i chłopców, byli na czele tabeli od drugiej rundy i już z tego miejsca się nie ruszyli. Drużyna chłopców do lat 12 wygrała turniej w najbardziej przekonującym stylu, praktycznie zapewniając sobie zwycięstwo na rundę przed końcem zawodów, co na dystansie 7-rundowym jest bardzo imponujące.

Najlepszym zawodnikiem z drużyny chłopców do lat 12 był grający na pierwszym stole z wynikiem 6 / 7 pkt Mateusz Różański, który wygrał 5 partii, a zremisował dwie – z Henrym Edwardem Tudorem (obecnie światowy numer 2 rocznika 2011, ranking 2351) oraz Christianem Gloecklerem (światowy numer 7 rocznika 2011, ranking 2318.