Mateusz Wróbel w blasku złota - dwa medale lekkoatletów Słoneczka Busko-Zdrój w przełajach

/dor/
Mateusz Wróbel (na najwyższym podium) w Końskich wywalczył złoty medal. Dekorowała go między innymi Mirosława Sarna, olimpijka z Meksyku. Fot. archiwum klubu
W Końskich odbyły się mistrzostwa województwa świętokrzyskiego w biegach przełajowych. Uczestniczyło w nich około 150 zawodników z większości klubów lekkoatletycznych z Kielecczyzny. Dobrze spisali się przedstawiciele Słoneczka Busko-Zdrój.

Wyniki buskich lekkoatletów:

kategoria dzieci, rocznik 1999 i młodsze, 1000 metrów: 9. Joanna Gozdek - 4.13; 1. Mateusz Wróbel - 3.29; juniorki młodsze, 2000 metrów: 7. Eliza Kucharska - 8.59 (wszyscy Słoneczko); juniorki, 2000 metrów: 8. Justyna Wanat (I Liceum Ogólnokształcące Busko-Zdrój) - 11.17; juniorzy młodsi, 3000 metrów: 2. Damian Sator - 9.54.

Piłkarski "Skarb Kibica" już w sobotę 17 marca - WEJDŹ

Były to jednocześnie mistrzostwa Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Zawody przeprowadzono na trasie wokół ogródków działkowych Oaza w Końskich. Bardzo dobrze rozpoczęli sezon lekkoatleci z buskiego Słoneczka. W pierwszym biegu w kategorii dzieci - rocznik 1999 i młodsze - zdecydowanie zwyciężył Mateusz Wróbel i zdobył tytuł mistrza województwa świętokrzyskiego. W tej samej kategorii za podium uplasowała się Joanna Gozdek.

Drugi medal dla Słoneczka, tym razem srebrny, zdobył po raz pierwszy w kategorii juniora młodszego Damian Sator - rocznik 1996. - Damian startował z juniorami i seniorami. Pokazał, że jest dobrze przygotowany do sezonu. W tej kategorii za podium uplasowała się Eliza Kucharska. W kategorii młodzików na 8 miejscu sklasyfikowany został Artur Szymczyk - powiedział Zdzisław Perepiczko, trener Słoneczka.

Pozytywnie o starcie buskich lekkoatletów wypowiedział się Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Wysoką formę zaprezentował Mateusz Wróbel, który pewnie wygrał swój bieg. Kilkoro innych zawodników z Buska-Zdroju też zajęło wysokie lokaty. Można powiedzieć, że przedstawiciele Słoneczka udanie zaczęli sezon - powiedział Wiesław Rożej.