Mateusz Wróbel z Buska wygrał Puchar Europy Dzieci w lekkiej atletyce i pobił rekord

Dorota KUŁAGA
Mateusz Wróbel wywalczył złoty medal na Pucharze Europy Dzieci w Warszawie. Na zdjęciu ze swoim trenerem Zdzisławem Perepiczko. Archiwum prywatne
Wielki sukces odniósł Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój. Zdobył złoty medal na VIII Pucharze Europy Dzieci w lekkiej atletyce.

Świetnie spisał się Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój na VIII Pucharze Europy Dzieci w lekkiej atletyce, który odbył się w Warszawie. Nasz lekkoatleta w pięknym stylu wygrał bieg na 300 metrów, poprawiając przy tym rekord tej imprezy!
Zawodnik trenowany przez Zdzisława Perepiczkę był jedynym reprezentantem Kielecczyzny na tych zawodach. I trzeba przyznać, że pokazał klasę.

POBIŁ REKORD LITWINA

Pewnie wygrał bieg na 300 metrów. Uzyskał czas 38,48 sekundy. - Jest to bardzo dobry wynik i rekord Pucharu Europy Dzieci. Dotychczasowy najlepszy wynik wynosił 38,53 sekundy i od 2008 roku należał do Dilinskasa Arnasa z Litwy. Mateusz pewnie sięgnął po zwycięstwo, wyprzedził zawodników z Węgier, Litwy, Ukrainy, Słowacji, Czech, Estonii i Łotwy - z zadowoleniem mówił Zdzisław Perepiczko, trener Słoneczka Busko-Zdrój.

JEST WIELKĄ NADZIEJĄ

Dodajmy, że drugie miejsce zajął Węgier Bence Leveleki z rezultatem 39,91 sekundy, a trzeci był Pavlo Teplyi z Litwy - 40,03. W klasyfikacji medalowe państw triumfowali Węgrzy, którzy zdobyli 16 złotych medali, 10 srebrnych i 6 brązowych. Na drugiej pozycji uplasowali się Polacy z dorobkiem 9 złotych medali, 12 srebrnych i 6 brązowych. Trzecie miejsce zajęła Litwa z 6 złotymi, 3 srebrnymi i 6 brązowymi medalami.

- Mateusz potwierdził na tych zawodach, że jest lekkoatletyczną "perełką". I wielką nadzieją lekkiej atletyki, nie tylko w naszym regionie. Myślę, że jeszcze wiele razy będziemy mieli dzięki niemu powody do radości - dodał Zdzisław Perepiczko, szkoleniowiec Słoneczka Busko-Zdrój.