Mateusz Wróbel zdobył "srebro", a Damian Sator "brąz" i zakwalifikował się na mistrzostwa Europy juniorów we Francji!

Dorota KUŁAGA [email protected]
Medaliści mistrzostw Polski w biegach górskich - z lewej Mateusz Wróbel, z prawej Damian Sator. W środku ich trener Zdzisław Perepiczko. fot. Archiwum prywatne
Od rozpoczęcia tego sezonu lekkoatleci Słoneczka Busko-Zdrój nie schodzą z podium. Kolejny sukces odnieśli Mateusz Wróbel i Damian Sator, którzy zdobyli medale na mistrzostwach Polski w biegach górskich, które odbyły się w Ustrzykach Dolnych.

W zawodach tych biegacze rywalizowali w kategorii dzieci starszych, młodzików, juniorów młodszych i juniorów w stylu anglosaskim (pod górę i w dół) na krótkim dystansie. Mistrzostwa były przepustką do mistrzostw Europy juniorów młodszych, które w tym roku zostaną rozegraną we Francji.

11 MEDAL W TYM ROKU

Lekkoatleci Słoneczka spisali się bardzo dobrze, zdobywając dwa medale - Mateusz Wróbel srebrny w kategorii dzieci starszych, a Damian Sator brązowy na dystansie 4 kilometrów juniorów młodszych z czasem 15:03. Przegrał jedynie z tegorocznym mistrzem Polski w przełajach Patrykiem Błaszczykiem z LKS Jantar Ustka - 14:34 i wicemistrzem Polski Mateuszem Borkowskim z LKB Rudnik - 15:00. Cała trójka będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy, które odbędą się 7 lipca. - Warto dodać, że jest to już 11 medal naszych zawodników w tym sezonie - z zadowoleniem mówił Zdzisław Perepiczko, prezes i trener Słoneczka.

Dobrze wypadli też pozostali zawodnicy Słoneczka. Zajęli następujące miejsca: 4. Bartosz Warzech, 5. Joanna Gozdek, 9. Kinga Kowalska, 18. Wiktoria Nowak, 19. Artur Szymczyk. W klasyfikacji klubowej Słoneczko zajęło 12 miejsce. W mistrzostwach startowało 25 klubów z całej Polski. Dodajmy, że buskim zawodnikom w przygotowaniach do tej imprezy pomogli Urząd Miasta i Gminy w Busku Zdroju, Mieczysław Sas, Bank Spółdzielczy w Busku Zdroju.

NA PODIUM W BAŁTOWIE

Od rozpoczęcia tego sezonu zawodnicy buskiego Słoneczka zajmują miejsca na podium. Potwierdzeniem ich dobrej dyspozycji był występ na Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły się w Bałtowie. Zawodnicy z Buska zdobyli trzy medale. Mateusz Wróbel (reprezentował Szkołę Podstawową Stopnica) wywalczył "złoto" w kategorii szkół podstawowych. Kinga Kowalska (Gimnazjum Zbludowice) sięgnęła po złoty medal w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych, a Damian Sator (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1) w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Blisko podium uplasowali się Artur Szymczyk (Gimnazjum Zbludowice) oraz Wiktoria Nowak (Gimnazjum numer 1 Busko - Zdrój).