Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2016 [MATEMATYKA]. Tak zdawali w kieleckich szkołach

PB
Uczniowie klasy 3 "C" VI Liceum imienia Juliusza Słowackiego na maturę z  matematyki zabrali oczywiście kalkulatory
Uczniowie klasy 3 "C" VI Liceum imienia Juliusza Słowackiego na maturę z matematyki zabrali oczywiście kalkulatory Dawid Łukasik
Odwiedziliśmy kieleckie liceum imienia Juliusza Słowackiego. Maturzyści pisali tam egzamin z matematyki. Dla większości to jest najważniejszy dzień matur.

Matura 2016 [MATEMATYKA] Odpowiedzi i arkusze w serwisie EDUKACJA

Tablice matematyczne i kalkulatory to podstawa egzaminu. Najważniejsze jest jednak to co w głowach. Rano odwiedziliśmy VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Uczniowie już do godziny ósmej gromadzili się w budynku szkoły. Tuż przed egzaminem nauczyciele jeszcze raz przypomnieli procedury obowiązujące na maturze, wielu pedagogów dodawało otuchy abiturientom. – Uczniowie zdali matury w ubiegłych latach, wy zdacie i zdadzą za rok – mówił uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii, Dariusz Stępień wywołując wśród maturzystów salwy śmiechu.

Po zakończeniu matury z matematyki maturzyści z kieleckich szkół mieli mieszane uczucia. Co ciekawe zdecydowana większość z nich wykorzystała czas maksymalnie i mało kto wychodził z sali wcześniej.

- Dla uczniów klasy matematyczno - fizycznej zadania była bardzo proste, natomiast humaniści rzeczywiście zmagali się z niektórymi rachunkami. Wszyscy jednak z sal wyszli uśmiechnięci - wyjaśniała dyrektor VI Liceum imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach, Renata Walęcka.

Zadowoleni po maturze byli także uczniowie IV liceum w Kielcach. Wyjaśniali, że wiele zadań było bardzo podobnych do tych, które w marcu rozwiązywali na Próbnej Maturze „Echa Dnia” i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zbytniego „optymizmu” uczniów obawia się Danuta Pyrek, nauczyciel matematyki w IVLiceum w Kielcach.

Klasy matematyczne powinny uzyskać dobry wynik na tej maturze, natomiast obawiam się, że w klasach humanistycznych wyniki mogą oscylować w granicach 30 procent, które jest wymagane, aby zdać egzamin - mówi Danuta Pyrek. Wyjaśnia, że uczniowie są zadowoleni, ale często zdarza się tak, że kiedy robią błędy w zadaniach zamkniętych znajdują swoją odpowiedz i cieszą się, że im wyszło, a niekoniecznie tak jest, bo zadania są podchwytliwe.

- Być może to my się mylimy oceniając poziom trudności matury i faktycznie nasze dzieci się douczyły, świetnie rachują i akurat dobrze wykonali zadania, czego im oczywiście serdecznie życzymy - dodała Danuta Pyrek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie