Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2023 WOS. Odpowiedzi i arkusz CKE. Egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie już się zakończył. Czy test był trudny?

Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
W galerii publikujemy arkusz pytań wraz z sugerowanymi odpowiedziami matury 2023 z wiedzy o społeczeństwie. Prosimy o odświeżanie strony co kilka minut
W galerii publikujemy arkusz pytań wraz z sugerowanymi odpowiedziami matury 2023 z wiedzy o społeczeństwie. Prosimy o odświeżanie strony co kilka minut
Matura 2023 WOS. Odpowiedzi i arkusz CKE. Matura 2022 z WOS-u na poziomie rozszerzonym już za nami! Uczniowie opuścili sale egzaminacyjne i zdają relacje z dzisiejszej matury. Co znalazło się w arkuszu? Które zadania okazały się najtrudniejsze? Środa, 10 maja to na maturze 2023 dzień egzaminu z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym. Wszyscy, którzy podchodzą do egzaminu z WOS-u tuż po maturze z wiedzy o społeczeństwie szukają odpowiedzi i arkusza CKE na poziomie rozszerzonym, by sprawdzić, jak poszła im MATURA 2022 Z WOS-u. To właśnie dla nich opublikujemy rozwiązania testu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie po zakończeniu egzaminu maturalnego około godziny 14.

MATURA 2023 WOS. WIEDZA O SPOŁECZŃSTWIE. ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, ZADANIA PYTANIA ARKUSZ CKE

W galerii poniżej publikujemy arkusz pytań matury 2023 z wiedzy o społeczeństwie. Już wkrótce opublikujemy pierwsze, sugerowane odpowiedzi. Kolejne za chwile. Prosimy o odświeżanie stron, co kilka minut.

Zobacz arkusz wraz z odpowiedziami do matury 2023 z wiedzy o społeczeństwie

W galerii publikujemy arkusz pytań wraz z sugerowanymi odpowiedziami matury 2023 z wiedzy o społeczeństwie. Prosimy o odświeżanie strony co kilka minut

Matura 2023 WOS. Odpowiedzi i arkusz CKE. Egzamin maturalny ...

Matura 2023 z WOS-u. Odpowiedzi i arkusz egzaminu z wiedzy o społeczeństwie

W TYM ARTYKULE OD GODZINY 14 BĘDZIEMY PUBLIKOWAC ODPOWIEDZI I ARKUSZ CKE MATURY Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE NA POZIOMIE ROZSZERZONYM

W środę, 10 maja czerwca od godziny 9 maturzyści piszą maturę 2022 z WOS-u na poziomie rozszerzonym. Egzamin potrwa 180 minut.

Jak będzie wyglądał egzamin maturalny z WOS-u 10 maja?

Matura 2023 z WOS-u na poziomie rozszerzonym to egzamin pisemny. Maturzyści na rozwiązanie arkusza będą mieli trzy godziny. Na zdawanie matury z wiedzy o społeczeństwie zdecydowało się łącznie około 16 000 tysięcy maturzystów. Co znajdzie się w arkuszu? Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące przebiegu matury z WOS-u w nowej formule 2023. W tym materiale po godzinie 14 opublikujemy także arkusz maturalny i odpowiedzi do zadań.

Zobacz, jak wyglądała próbna matura z WOS-u w nowej formule 2023:

Uczniowie zmierzyli się z maturą próbną z WOS-u.

Próbna matura z WOS-u 16.12.22 za nami. Mamy arkusz oraz odp...

W arkuszu znajdą się następujące typy zadań:

  • zamknięte (np. wielokrotnego wyboru, prawda/fałsz, zadania na dobieranie);
  • krótkie zadania otwarte (np. z luką, wymagające uzupełnienia, podania nazw, nazwisk bądź liczb, zadania polegające na sformułowaniu wypowiedzi);
  • zadania otwarte dłuższej wypowiedzi (napisanie pisma procesowego lub urzędowego z wykorzystaniem własnej wiedzy przedmiotowej i załączonych przepisów prawnych oraz stworzenie dłuższej wypowiedzi argumentacyjnej z wykorzystaniem własnej wiedzy przedmiotowej i załączonych materiałów źródłowych).

W zadaniach maturalnych z WOS-u mogą znaleźć się tabele, wykresy, teksty źródłowe i mapy, które trzeba będzie odpowiednio odczytać i zinterpretować, aby poprawnie udzielić odpowiedzi (np. skany paragonów, dane statystyczne).

Szczegółowe wymagania egzaminacyjne znajdują się w Informatorze. Trzeba jednak pamiętać, by zapoznać się również z Aneksem 2023 i 2024 do Informatora. Nowa matura oparta jest nie na zagadnieniach zamieszczonych w podstawie programowej, ale na wymaganiach egzaminacyjnych.

Ile trwa matura z wiedzy o społeczeństwie i co można wnieść na egzamin?

Matura z wiedzy o społeczeństwie 2023 będzie trwała 180 minut. Zgodnie z podaną przez CKE listą przedmiotów, które można wnieść na maturę, na egzamin można zabrać długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem. W przypadku egzaminu z wiedzy o społeczeństwie można mieć ze sobą także kalkulator prosty.

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie