ME. Porażka Korony Kielce z Polonią Warszawa 1:2 (zdjęcia)

SAW
Grający w Młodej Ekstraklasie piłkarze Korony nie poszli za przykładem kolegów z ekstraklasy (wygrali w niedzielę z Polonią w Warszawie 3:1) i przegrali na stadionie przy ulicy Szczepaniaka z "Czarnymi Koszulami" 1:2.

Kielecka drużyna przegrała trochę na własne życzenie. W 47. minucie Paweł Socha chciał wybić piłkę, ale ta wypadła mu z rąk, szybko zareagował Daniel Gołębiewski, który przelobował kieleckiego bramkarza i było 1:2.

- Popełniłem błąd, moja wina, ale sędzia powinien chyba odgwizdać faul na mnie, gdyż nie mogłem wznowić gry. Szkoda - mówił rozżalony Pawel Socha.

Mecz był dosyć szybki, choć z dużą ilością strat z obu stron.

Pierwsi okazję mieli kielczanie, ale w 22. minucie naciskany przez obrońców Andrzej Paprocki nie trafił w bramkę. W odpowiedzi w 29. minucie gola zdobyli goście, gdy Paweł Wszołek łatwo wszedł w pole karne między kieleckich stoperów i strzelił obok interweniującego Sochy. Jeszcze przed przerwą wyrównał Krzysztof Gajtkowski, który wymanewrował defensywę Polonii i na koniec przelobował bramkarza.

W drugiej części Koronie brakło pomysłu na dobre rozwiązanie sytuacji pod bramką rywala, a Polonia mając dużo swobody w środku pola, groźnie kontratakowała.

Mecz oglądało kilku piłkarzy pierwszego zespołu - Edi Andradina, Kamil Kuzera, Nikola Mijailović, a także prezes klubu Tomasz Chojnowski. Liczyli na komplet punktów z drużyną, która sąsiadowała z Koroną w tabeli. Ale niestety, nie tym razem.