ME w piłce ręcznej. Chorwacja rozbiła Białoruś. 12 "kieleckich" bramek

/PK/
12 bramek zdobyli dla reprezentacji Chorwacji piłkarze ręczni Vive Targi Kielce w pierwszym meczu "Hrvatskiej" ma mistrzostwach Europy w Danii. W spotkaniu grupy D, Chorwacja gładko wygrała z Białorusią 33:22 (16:11).

Chorwaci nie mieli większych problemów z pokonaniem grającej bez chorego, najlepszego zawodnika, Siergieja Rutenki Białorusi. Na boisku pokazała się cała piątka zawodników mistrza Polski. Venio Losert przez ponad 12 minut stał w bramce, odbijając jeden z dziewięciu rzutów; wraz ze Zlatko Horvatem najwięcej bramek (po sześć) zdobył skrzydłowy Vive Targów Kielce, Ivan Cupić (6/9, karne 2/2, ze skrzydła 1/3, z kontry 3/4, ponad 35 minut gry); Manuel Strlek trafił cztery razy (4/5, ze skrzydła 2/2, z kontry 2/3, sprokurował jednego karnego, ponad 34 minuty na boisku); jednego gola zdobył Denis Buntić (1/1, rzucał z 9 metra, 4 asysty, 21 minut gry), podobnie jak Żeljko Musa (1/2, 6 metr 1/1, kontra 0/1, 16 minut na placu).

W zespole Białorusi przez blisko 16 minut grał były rozgrywający Vive, Dmitrij Nikulenkow. Oddał jeden, nieskuteczny rzut.