ME w Serbii. Dania - Niemcy 28:26, Polska nadal z szansami na półfinał

Z Belgradu Paweł KOTWICA
W drugim meczu grupy I, rundy zasadniczej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, Dania pokonała Niemcy 28:26 (17:14).

Wygrana Danii przedłuża szanse Polski na awans do półfinałów. Gdyby wygrali Niemcy, mieliby 7 punktów i byliby poza zasięgiem naszego zespołu, ponieważ do końca rozgrywek rundy zasadniczej pozostał Polakom tylko jeden mecz, właśnie z Niemcami (w środę).

W pierwszym dzisiejszym meczu Polska przegrała z Macedonią 25:27. W tej chwili Niemcy i Serbia mają po 5 punktów, Dania 4, Macedonia i Polska po 3, a Szwecja 2.

Za chwilę rozpocznie się mecz Serbia - Szwecja. Korzystniejszym wynikiem dla "biało-czerwonych" będzie wygrana Serbów.

W meczu Dania - Niemcy bramkarz Duńczyków Marcus Cleverly, grający w Vive Targi Kielce, nie pojawił się na boisku, cały mecz bronił Niklas Landin. Duńczycy źle rozpoczęli pojedynek, przegrywali już 1:5. Ale powoli odrabiali straty i w 21 minucie po golu Hansa Lindberga objęli prowadzenie 12:11. W drugiej połowie wygrywali już 24:19, ale Niemcy zaczęli się niebezpiecznie zbliżać, momentami na różnicę dwóch bramek. Ale w tych chwilach świetnie bronił Landin.

6. Szwecja 4 2 100-108
Mecze do rozegrania: 25 stycznia (środa): Polska - Niemcy (godz. 16.15), Dania - Szwecja, Serbia - Macedonia. Do półfinałów awansują dwie drużyny.