MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Mechanik" z rekordem dla WOŚP. Mocne granie w Skalbmierzu

Adam Ligiecki
Wolontariusze skalbmierskiego "mechanika", z dyrektor szkoły Beatą Malinowską - zagrali na medal!
Wolontariusze skalbmierskiego "mechanika", z dyrektor szkoły Beatą Malinowską - zagrali na medal! Archiwum szkoły
Prawie 12 tysięcy złotych ugrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Skalbmierzu. To nowy rekord! Znaczący udział w tym wydarzeniu miał Zespół Szkół Zawodowych. Popularny "mechanik" kwestował na piątkę z plusem.

Chętnych do udziału w 26. Finale Wielkiej Orkiestry było bardzo dużo. Decydowała kolejność zgłoszeń - i pierwsza dziesiątka uczniów "mechanika" otrzymała orkiestrowe puszki, identyfikatory.

Ekipę wolontariuszy tworzyli: Ilona Karasińska, Ewelina Łach, Adam Luty, Patrycja Kilian, Monika Wójcik, Katarzyna Woźniak, Michał Włosowicz, Rafał Kowalski, Krzysztof Zbojak, Adam Koruba. W akcji - jako doborowa asysta - pomagali także Marcin Kopeć oraz siostry Magdalena i Natalia Miarka.

Kwestarze spisali się na piątkę z plusem! Na brawa zasłużyła cała dziesiątka, razem i z osobna, ale najcięższe puszki mieli: Adam Koruba - 1276 złotych i 15 groszy, Ilona Karasińska - 903 złote i 27 groszy oraz Monika Wójcik, która zebrała 729 złotych i 80 groszy. W sumie: 4338 złotych i 20 groszy, czyli... prawie dwa razy więcej, niż przed rokiem!

- Jesteśmy dumni z takiego wyniku. Na nas zawsze można liczyć - zapewniają wolontariusze i już dzisiaj deklarują swój udział w kolejnym finale Wielkiej Orkiestry.

"Mechanik" świetnie pokazał się też na orkiestrowym "koncercie z serduszkiem" w Domu Strażaka. Uczniowie przygotowali dla skalbmierskiej publiczności "świąteczną niespodziankę". Słuchaliśmy utworów instrumentalnych, granych na akordeonie i saksofonie, mimo... nieoczekiwanej awarii prądu. Dziewczęta z klasy drugiej gastronomicznej częstowały widzów i artystów ciastkami, słodkościami, rozświetlając mrok latarkami smartfonów.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skalbmierzu przyniósł nowy rekord: 11 tysięcy 999 złotych i 87 groszy. Swoją cegiełkę do tego wyniku dołożył Zespół Szkół Zawodowych.

- Jestem dumna z młodzieży i opiekuna. Niech entuzjazm i dobre serce naszych wolontariuszy pobudza innych do wielu działań charytatywnych - podkreśla dyrektor szkoły Beata Malinowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie