Medale dla młodych bokserów z Kielc

Dorota KUŁAGA
Maciej Kielar (z prawej) zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Poznaniu. Mariusz Karczewski
Maciej Kielar na podium Mistrzostw Polski Młodzików, medale, ale na innych imprezach, wywalczyli też Patryk Głuch, Kamil Lamczyk i Marcin Marcinkowski.

Z bardzo dobrej strony pokazali się pięściarze Ringu Busko-Zdrój na ważnych zawodach - międzynarodowym turnieju w Krakowie, Pucharze Polski Juniorów w Nowym Dworze Mazowieckim i Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu.

Na trzydniowym Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Złotą Rękawicę Wisły w Krakowie walczyli zawodnicy z 40 klubów z Polski, Niemiec, Irlandii i Francji, w sumie rywalizowało ponad stu pięściarzy.

BOKS NA WYSOKIM POZIOMIE

W mocnej stawce rywali z naszego kraju i zagranicy dobrze spisali się zawodnicy z Buska-Zdroju. Patryk Głuch zdobył brązowy medal w kategorii 60 kilogramów. Po "brąz" sięgnął również Kamil Lamczyk w kategorii 75 kilogramów. - Bardzo dobrze oceniam występ naszych zawodników. Pokazali boks na wysokim poziomie, niewiele brakowało, żeby nasi pięściarze awansowali do finału - mówił Władysław Olszowy, prezes Ringu Busko-Zdrój.

MEDALE W PUCHARZE I MISTRZOSTWACH

Brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików, które w miniony weekend odbyły się w Poznaniu, wywalczył natomiast Maciej Kielar. Rywalizował on w kategorii 54 kilogramów. - Maciek walczył bardzo dobrze, był jedynym reprezentantem naszego klubu na tych zawodach - powiedział Zdzisław Patalita, trener buskich pięściarzy.

Kilka dni wcześniej jego podopieczni uczestniczyli w zawodach Pucharu Polski Juniorów w Nowym Dworze Mazowieckim. Brązowy medal wywalczył Marcin Marcinkowski w kategorii 56 kilogramów. Kamil Lamczyk w wadze 75 kilogramów dotarł do ćwierćfinału, podobnie jak Patryk Głuch w kategorii 60 kilogramów. Drużynowo w Pucharze Polski buski klub uplasował się na ósmej pozycji w klasyfikacji drużynowej.