Medale dla Orlicza Suchedniów pod choinkę

Piotr Stańczak
Suchedniowskie medalistki z trenerką Aleksandrą Dąbczyńską i wiceprezesem Orlicza Stefanem Pawlukiewiczem (drugi z prawej). Piotr Stańczak
Reprezentacja Orlicza Suchedniów nie mogła wyobrazić sobie lepszego zakończenia 2016 roku. Nasze badmintonistki zdobyły złoty medal i dwa brązowe w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku.

Kadrowiczki najlepsze
Najlepsze na kortach w stolicy Podlasia były oczywiście juniorki, które w swoim składzie mają aż cztery reprezentantki kraju. Bez żadnych problemów, bezdyskusyjnie sięgnęły po kolejny tytuł drużynowych czempionek. W złotym, orliczowskim składzie znalazły się: Wiktoria Dąbczyńska, Katarzyna Zięba, Zuzanna Glijer, Izabela Pajek, Aleksandra Pająk. Dziewczyny pokonały kolejno: KS Chojnik Jelenia Góra 4:1, UKS Unia Bieruń 5:0, STB Energia Lubliniec 5:0.

- Bardzo miłą niespodziankę sprawiły następczynie naszych mistrzyń, młodziczki oraz młodziczki młodsze. Wywalczyły brązowe medale i ku mojej radości oraz marzeniom tego dnia wszystkie nasze podopieczne wróciły mistrzostw z medalami - podsumowała zawody Aleksandra Dąbczyńska, trenerka badmintonistek z Suchedniowa.

Brawa dla młodziczek

Młodziczki młodsze w składzie: Julia Pająk, Julia Pajek, Joanna Więckowska w finale pokonały AZS Uniwersytet Warszawski 3:2, UKS Hubal Białystok 3:1 i uległy Unii Bieruń 1:4.

Podwójną pracę wykonały utalentowane Julie: Pająk i Pajek, które zagrały w starszej kategorii młodziczek. Ten suchedniowski duet również wywalczył brązowy krążek, pomogły im w tym koleżanki klubowe Aleksandra Pawlukiewicz i Weronika Zięba. Dziewczęta pokonały w finale SKB Suwałki 3:2,UKS Hubal Białystok 3:2 i uległy UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 1:4 oraz późniejszym mistrzyniom kraju - bieruńskiej Unii 1:4.