Medale i kontrowersyjne sędziowanie - Sandra Drabik tym razem zdobyła "srebro"

/dor/
W Kleszczowie odbyły się Mistrzostwa Polski w kick boxingu w odmianie low kick seniorów. Wzięło w nich udział 173 zawodników z 48 klubów. Świetnie wypadły zawodniczki Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce.
Medale i kontrowersyjne sędziowanie - Sandra Drabik tym razem zdobyła

Zawodniczki tego klubu zdobyły trzy medale. Emilia Wojsa złoty w 70 kg, w finale pokonała Annę Koralewską z klubu Boxing Zielona Góra. Joanna Walkiewicz wywalczyła "złoto" w 48 kg, obroniła tym samym tytuł z poprzedniego roku. W finale wygrała z Ewą Bos z Boxingu Zielona Góra.

Nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Sandra Drabik wywalczyła srebrny medal w kategorii 52 kg. - Sandra stoczyła trzy walki. W finale, po kontrowersyjnym sędziowaniu, uległa na punkty stosunkiem głosów 1:2 Żanecie Cieśli z Kontry Elbląg. Z ta zawodniczką Sandra już czterokrotnie wygrała, dwa razy w boksie i dwa razy w kick boxingu - powiedział Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce.

Był to pierwszy występ Sandry Drabik po dwóch latach przerwy w wersji low kick. Ostatni raz startowała w Mistrzostwach Europy w 2011 roku, gdzie zdobyła złoty medal.

W Kleszczowie startowali też zawodnicy Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce. Radosław Rydzewski w 86 kg zajął trzecie miejsce. - Przegrał w półfinale po skandalicznym werdykcie sędziowskim. Nasz klub złożył protest w tej sprawie - powiedział trener Marek Soboń. Ponadto Karol Sadłocha w 67 kg przegrał walkę decydującą o wejściu do strefy medalowej z Radosławem Radomskim z Poprawy Kalisz. Kielecki klub zajął 5 miejsce w klasyfikacji medalowej.