Medale i mistrzowskie tytuły kieleckich tancerzy na mistrzostwach Polski

/dota/
Miniformacja z Jumpa wytańczyła złoto w kategorii powyżej 16 lat.
Miniformacja z Jumpa wytańczyła złoto w kategorii powyżej 16 lat. archiwum prywatne
Owocny bilans Jubileuszowych XX Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle oraz Turnieju Towarzyszącego w Twardogórze.
Miniformacja ze Step by Step zdobyła srebro w kategorii disco-dance 12-15.

Miniformacja ze Step by Step zdobyła srebro w kategorii disco-dance 12-15. archiwum prywatne

(fot. archiwum prywatne)

10 złotych, osiem srebrnych oraz sześć brązowych medali - to bilans Szkoły Tańca i Wdzięku Step by Step. Siedem złotych, dwa srebrne i trzy brązowe - to sukcesy Świętokrzyskiej Szkoły Tańca Jump. To nie jedyne sukcesy naszych tancerzy!

Kieleccy tancerze znów pokazali klasę. Okazali się bezkonkurencyjni podczas odbywających się w dniach od 15 do 17 listopada XX Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle.

Najwięcej powodów do radości ma Szkoła Tańca i Wdzięku Step by Step. Jej tancerki podczas mistrzostw kilka razy stawały na podium. Nela Głowacka zajęła pierwsze miejsce w disco dance solo dziewcząt do lat 11, Natalia Liwocha wywalczyła drugie miejsce w kategorii disco dance solo dziewcząt 12-15 lat oraz trzecie w jazz solo dziewcząt 12-15 lat. Z kolei w kategorii miniformacja disco dance 12-15 lat na drugim miejscu znalazła się formacja ze Step by Step, w składzie: Justyna Adamczyk, Martyna Budzyńska, Wiktoria Kulczykowska, Wiktoria Kwiecień, Natalia Liwocha, Wiktoria Pierzchała i Julia Kumor.

Z kolei w turnieju towarzyszącym, który odbył się w piątek 15 listopada, tancerze Step by Step w wielu kategoriach wrecz opanowali podium. W Disco Dance Solo w klasie A, Natalia Liwocha zajęła pierwsze miejsce w kategorii 12-15. W klasie B - 1 miejsce - Wiktoria Kulczykowska, 2 - Julia Kumor, 3 - Aleksandra Samek (wszystkie w kategorii wiekowej 12-15 lat). W klasie C - Nela Głowacka była pierwsza w kategorii do 11 lat, a Kinga Bodzioch w kategorii 16+. W klasie D pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Waldon (14-15 lat), drugie Paulina Kropisz (8-9), a trzecie Patrycja Dudek (10-11 lat). W klasie E pierwsze miejsce zajęła Nikola Sitek (12-13 lat).

W kategorii Duety Disco Dance do 11 C+B pierwsze miejsce zajęły - Iga Dzięcioł i Patrycja Dudek, zaś drugie - Maja Kaczmarczyk i Weronika Chrabąszcz.

W kategorii Jazz Dance, w klasie C do 11 lat pierwsze miejsce zajęła Nela Głowacka. W klasie C, 12-13 lat, pierwsze miejsce nalezy do Wiktorii Pierzchały, a trzecie do Wiktorii Kwiecień. W klasie D, 12-13 lat drugie miejsce wytańczyła Monika Kaniowska. W kategorii D, 14-15 lat pierwsza była Wiktoria Waldon, zaś druga - Wiktoria Tetelewska. W klasie D, 16+ drugie miejsce zajęła Kinga Bodzioch.

W kategorii hip-hop, klasa E, w kategorii wiekowej 12-13 lat, trzecie miejsce zajęła Julia Kumor.

Nie mniej powodów do świętowania ma Świętokrzyski Klub Tańca i Tańca Sportowego Jump.

W Otwartych Mistrzostwach Polski Freestyle wyniki przedstawiały się następująco:
W disco dance solo 12-15 lat - Natalia Pietras była trzecia, a Daria Ziółkowska - czwarta, w kategorii solo powyżej 16 lat - pierwszy był Grzegorz Bandura, druga - Daria Litworska-Sójka, a piąta - Klaudia Stępień, w kategorii powyżej 21 lat pierwsze miejsce zajęła Sylwia Smerdzyńska.

W disco dance duety powyżej 16 lat, Sylwia Smerdzyńska i Grzegorz Bandura zajęli pierwsze miejsce, a Klaudia Stępień i Daria Litworska-Sójka byli trzeci.
Z kolei w kategorii miniformacje powyżej 16 lat, Świętokrzyski Klub Tańca Jump zajął pierwsze miejsce!

Turniej w klasach tanecznych dla Jumpa wygląda następująco: solo w klasie D w kategorii 14-15 lat drugie miejsce zajęła Ewa Lelas, w klasie C w tej samej kategorii wiekowej pierwsza była Natalia Pietras, a w klasie B - pierwsze miejsce wytańczyła Daria Ziółkowska. Solo, ale w kategorii 12-13 lat w klasie E - czwarte miejsce zdobyła Monika Lelas. W klasie A, w kategorii powyżej 16 lat pierwsze miejsce zajęła Klaudia Stępień, a trzecie - Daria Litworska-Sójka.

Sukces wytańczyli też uczniowie ze szkoły Świat Tańca. W kategorii Salsa Shines Solistki drugie miejsce - wicemistrzostwo Polski zdobyła Barbara Przydatek. Natomiast w Salsa Shines Solistów pierwsze miejscem, czyli mistrzostwo polski zdobył Jakub Bysiak.

Jakub Bysiak ze szkoły Świat Tańca ze swoimi instruktorkami: Karoliną Bilską i Kamilą Drezno. archiwum prywatne

Basia Przydatek (pierwsza z lewej na podium) ze Świata Tańca została wicemistrzynią Polski. archiwum prywatne